NASA вже понад тиждень не може запустити легендарний телескоп Габбл

Проблеми з телескопом “Габбл” розпочалися тиждень тому, коли 13 червня   сталася поломка модулю пам’яті бортового комп’ютера корисного навантаження. Це означає, що електронна система, яка відповідає за наукове обладнання телескопу припинила реагувати на повідомлення з командного центру Землі.

 

Як повідомляють у ЗМІ, фахівці NASA  намагаються  провести перезавантаження модулю, проте такі спроби поки що є безуспішними.

 

Згідно з повідомленням національного управління дослідження космосу, усі інші прилади та механізми космічного телескопа знаходяться у справному стані. Втім, через те, що модуль пам’яті корисного навантаження відповідає за управління та координацію наукових інструментів на борту апарату, після його виведення з ладу вся наукова діяльність телескопа припинилася. Минулого понеділка, 14 червня, фахівці спробували запустити систему, але зробити їм це не вдалося.

 

Бортовий комп’ютер корисного навантаження телескопу “Габбл”, відомий як NSSC-1, було розроблено ще у 80-х роках минулого століття. Причиною несправності, як вважають вчені, могло бути пошкодження одного з чотирьох блоків пам’яті комп’ютера об’ємом у 64 кілобайти.

 

У NASA також запевняють, що комп’ютер має запасну систему та чотири незалежних модуля оперативної пам’яті. Тому науковці намагаються зв’язати дублюючий комп’ютер з іншим боком пам’яті, проте все ще безрезультатно.

 

На цей час бортовий комп’ютер і всі наукові інструменти “Габбл” переведені в безпечний режим. Фахівці продовжують проводити тести і збирати інформацію про систему, щоб виявити проблему. NASA додатково повідомляє, що телескоп і все його прилади знаходяться в безпеці.

 

Космічний телескоп “Габбл” – американський оптичний телескоп, розташований на навколоземній орбіті з 1990 року. Спільний проєкт NASA і Європейського космічного агентства (ЄКА). Телескоп названо на честь Едвіна Габбла.

 

Нагадуємо: