На небі з’явилася комета

На всій території України, особливо перед світанком, можна спостерігати появу комети C/2020 F3 (Neowise). «Хвостату» космічну мандрівницю стає видно після другої години ночі у північно-східній частині неба  неозброєним оком.

Комету «Неовайз» виявили 27 березня 2020 року знімкам космічного апарату NASA. Свою назву комета отримала по імені «відкрив» її телескопа.

З 18 по 30 липня 2020 року комету «Неовайз» можна буде віднайти на нічному небі біля сузір’я Велика Ведмедиця. Орієнтиром стане ківш сузір’я, а комета буде знаходитися під ним

Після 5 серпня яскравість комети почне слабішати і без біноклів і телескопів спостерігати «Неовайз» буде неможливо, – пише CNN.

Наступна нагода спостерігати дану комету C/2020 F3 (Neowise) випаде землянам через 6800 років.

 

Довідка.

Комети – своєрідні космічні айсберги, що не містять вільного водню, складаються із заморожених газів складної хімічної будови, водяного льоду і тугоплавкої мінеральної речовини у вигляді пилу й більших фрагментів і розташовуються навколо Сонячної системи у хмарі Оорта. Щорічно відкривають 5-7 нових комет і один раз на 2-3 роки спостерігається проходження яскравої “хвостатої” комети в Сонячній системі.

Перші згадки про комети датуються 2296 р. до н. є. Рух комети у сузір’ях ретельно спостерігався давніми китайськими астрономами.

Давні греки в будь-якій кометі, що пролітала небом, бачили голову з розпущеним волоссям, звідси й виникла назва цього явища, тому що слово “комета” утворене від давньогрецького “кометіс”, що в перекладі означає “волосатий”.

Давні люди панічно боялися комет. Їхню появу вважали пророкуванням мору, голоду, стихійних лих та інших неприємностей.

За всю історію людства до наших днів спостерігалося всього близько 2000 появ комет. На жаль, біля половини випадків із зазначених появ не мають зафіксованих відомості про точні положення цих комет.