На «лінії розмежування» російські окупанти «трохи постріляли», але «сторони» продовжують дотримуватися «повного та всеосяжного режиму припинення вогню».

У День Державного Прапора України, ситуація на фронті залишалася контрольованою. Підрозділи, залучені до відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях продовжують неухильно дотримуватися умов “повного та всеосяжного режиму припинення вогню”

Але неподалік Авдіївки зі стрілецької зброї та підствольного гранатомету українські підрозділи були обстріляні російськими окупаційними військами, – повідомляє пресслужба Об’єднаних сил.

На щастя серед українських захисників цього разу обійшлося без бойових втрат і поранень.

З 27 липня військовослужбовці Об’єднаних сил не мають можливості відкривати вогонь у відповідь, бо змушені неухильно дотримуватися умов “повного та всеосяжного режиму припинення вогню”.

Президент України Володимир Зеленський назвав війну на Сході України головним викликом для нашої країни, а своїм найголовнішим завданням – припинити її. Про це він сказав під час інтерв’ю в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Вже місяць, як відбувається, з плюсами, з мінусами, але відбувається “режим тиші”. Він зберігається. Бойових втрат, бойових поранень, бойових летальних випадків впродовж місяця немає. Я пишаюся цим дуже. Тримаю кулаки і дійсно, щодня ми отримуємо результат – упродовж доби 3-4 рази і кожного разу дивишся – немає бойових втрат. І я радію. І вірю, що це такий серйозний крок вперед”, – сказав Володимир Зеленський.

В той же час, коли президент Володимир Зеленський і екс-президент Леонід Кравчук намагаються розгледіти в очах Путіна і його компанії «бажання встановити мир з Україною», та тішяться з того, що за місяць «ніхто не постраждав», спостережна місія ОБСЄ станом на вечір 20 серпня спостерігачі зафіксували 634 порушення всеосяжного припинення вогню на Донбасі з початку перемир’я 27 липня. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

.

https://www.osce.org/files/2020-08-21%20Daily%20Report_UKR_0.pdf

https://www.osce.org/uk/special-monitoring-mission-to-ukraine/461269

https://www.osce.org/files/2/7/map_settlements–2020-08-20.png

https://www.osce.org/files/2/7/table_ceasefire–2020-08-20.pdf

.

Так, у Донецькій та Луганській областях зафіксували 92 вибухи, два невизначені боєприпаси, що пролетіли, шість освітлювальних ракет та 534 черги й постріли.

На Донеччині тільки 20 серпня було зафіксовано 153 порушення припинення вогню, зокрема три вибухи. А штаб операції Об’єднаних сил інформував нас, що 20 серпня бойовики тільки двічі відкривали неприцільний  вогонь із стрілецької зброї.

Чому така розбіжність? Дані різняться через те, що в ОБСЄ за порушення «всеосяжного припинення вогню» рахують кожний постріл та вибух, а в штабі ООС неодноразові обстріли однієї позиції рахуються лише як один факт порушення.

Тому і виходить, що коли нам штаб ООС повідомляє про один обстріл, то це може означати, що на якійсь одній ділянці фронту по нашим захисникам рашистьскі окупанти могли «неприцільно гатити» кілька разів протягом доби.

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь у відповідь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню до військовослужбовців ЗСУ можуть бути застосовувані дисциплінарні стягнення.

Схоже, що російським терористам «дисциплінарні стягнення» точно не загрожують і тому вони регулярно відкривають вогонь та продовжують інженерно обладнувати свої позиції.

Але все ж таки не можна не погодитись з тим фактом, що головним досягненням цього перемир’я є те, що не заважаючи на обстріли збоку бойовиків жоден український військовий за місяць не загинув і не дістав поранення.