На Донеччині затримано одного з організаторів псевдореферендуму 2014 року

Служба безпеки України повідомляє про затримання громадянина, який у 2014 році організовував т.з. “референдум” вигаданої “ДНР” та закликав приєднуватися до терористичних угруповань. Раніше у 2017 році він вже заочно отримав підозру за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України та був оголошений у розшук.

 

Зазначається, що затримати зловмисника вдалося в Донецької області, куди він прибув в особистих справах. До цього громадянин тривалий час переховувався на території тимчасово окупованій АР Крим. 

 

У 2014 році затриманий закликав мешканців Великоновосілківського району Донеччини  зривати державні прапори та голосувати за приєднання регіону до так званої “ДНР”. Для цього він, як керівник комерційної структури разом зі спільниками,  підбурював людей до масових заворушень під виглядом проведення мітингів та громадських зібрань.

 

У ході слідчо-оперативних дій було отримано інформацію про те, що зловмисник повернувся в особистих справах на підконтрольну українській владі територію регіону. Співробітники СБУ встановили місцезнаходження підозрюваного і затримали його.

 

Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин незаконної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

 

Заходи із викриття зловмисника проводили співробітники Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури.

 

Нагадуємо: