Моя маленька Незалежність – що може розказати про нас 29-й День народження України

29 років – уже давно як не зрілість навіть за мірками нашого часу. У світі, де дітей народжують після 30-ти, а постійна робота чи житло давно перестали бути загальнообов’язковою запорукою нормального існування, хіба можна говорити про те, що дорослішати нам треба аж так рано?

У 29 молодість грає у крові навіть у людей. Що вже говорити про країни?

Україна досі безумно молода, непостійна, примхлива. Вона потроху визначається з пантеоном героїв і пріоритетними напрямками розвитку, але остаточно ми ще досі не визначилися.

На 28-ому році життя наша держава обрала президента, який пародіював політиків на екрані. Країна чекала змін – і вони прийшли разом з відміною уже звичного військового параду до Дня Незалежності.

 

Читайте також:

Україна передала в Гаагу докази про причетність Кремля до подій під Іловайськом: експерти дійшли висновків, що то була російська агресія

 

Вперше колони військової техніки і коробки солдат пройшли центральним майданом у 1994. Потім, після перерви, ритуал відродив Леонід Кучма (у 2000-ому Кучма приймав парад разом з Путіним), тоді – Ющенко. За часи Віктора Януковича військовий парад проводили на 9 травня. Уже цілком новою і звичною вона стала для нас за часи правління Петра Порошенка.

 

З 2014 по 2018 роки військовий парад на День незалежності був дуже виразною метафорою – Мовляв, пам’ятайте, завдяки чому і кому ми досі незалежні. Війна вносила свої корективи, виявилося, що підписані договори не здатні уберегти нас від ворога. Виявилося, що Україні потрібна, конче потрібна, боєздатна армія.

Президент Володимир Зеленський вирішив дещо змінити парадигму святкування.

 

«Парад у нас обов’язково буде в майбутньому. Парад української перемоги. Коли ми повернемо всіх наших людей і всі наші території, коли на нашій землі буде сталий мир – ми зробимо великий парад усіх наших військ і техніки. Парад, після якого більше ні в кого навіть не виникне думки порушити мир в Україні, посягнути на її свободу та незалежність» – заявив Зеленський.

Він також додав, що «наша військова техніка – сьогодні на сході. І я впевнений, що саме так і має бути. Бо танки, бронетранспортери, літаки – це не атракціон для киян і гостей столиці. В країні, яка захищає свій суверенітет зі зброєю в руках, техніка має бути не в мирному Києві, а на передовій. Там, де вона зараз потрібна».

 

Читайте також:

Сьогодні українські бойові літаки тренуватимуться здійснювати зліт та посадку на автомобільній трасі Київ-Чоп

 

Ці заяви по-своєму логічні і розумні. Вони, до речі, сягають певного пласту критики колишнього президента, Петра Порошенка, який вивів бронетехніку на вулиці Києва у 2014-ому, коли на Сході йшли бої. Саме на критиці колишнього президента, до речі, Зеленський і прийшов до влади.

Як святкував 24 серпня Зеленський? Пройшовся з родичами загиблих Михайлівською площею, послухав святковий концерт. З концертом, до речі, все було не надто райдужно. Питання у громадськості викликала участь Олега Винника, який знімався у рекламі «Всем мир» з російськими зірками, відвертий одяг Олі Полякової, використання пісень «Океану Ельзи» та «Бумбоксу» без дозволу цих самих виконавців, «Время и стекло» та «Потап и Настя», які після 2014-ого виступали в РФ… Коротше кажучи, питань було купа.

 

Далі буде…

 

 

Нагадаємо:

Зеленський на Кривбасі зустрівся з ветеранами і матерями загиблих в зоні ООС