Міжнародний Комітет Червоний Хрест не бажає працювати в Україні через небезпечні умови

  Інформаційне агентство Reuters заявило, що “Міжнародний Комітет Червоний Хрест” припиняє свою діяльність в Україні через небезпечні умови. У той же час, представник МКЧХ в Україні Олександр Власенко в коментарі заявив, що інформація про нібито припинення діяльності з міркувань безпеки не відповідає дійсності.


  Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Дмитро Наталуха у коментарі UNN заявив, що рішення Міжнародного Комітету Червоного Хреста про зупинення діяльності в Україні є паскудством.


  Наталуха пояснив, що існує два “Червоні Хрести” в Україні.

Перший – “Міжнародний Комітет Червоного Хреста” (МКЧХ), або – ICRC, який є міжнародною організацією із центральним офісом у Женеві.

Друге – “Товариство Червоного Хреста”, яке є українською організацією та провадить свою діяльність на території України.


  “Про зупинення своєї діяльності в Україні через загрозливі ризикові умови роботи заявив саме ICRC, тобто “Міжнародний Комітет Червоного Хреста”. І це не дивно, бо вони цю заяву зробили разом із Норвезькою Радою біженців. Спростувала ж заяву про зупинення своєї діяльності українська організація, тобто “Товариство Червоного Хреста”, яке працює в Україні та продовжує працювати”, – пояснив Наталуха.


  Він зазначив, що міжнародні партнери в особі МКЧХ вкотре довели не хочуть далі працювати в Україні через небезпечні умови та ризик для свого життя.


  “Я вважаю, що вчинок ICRC – це паскудство. Організація, яка створена для захисту жертв війни, забезпечення прав військовополонених, для роботи саме в таких небезпечних умовах, і найголовніше: збирає мільярди євро від провідних спонсорів та донорів у вигляді національних держав – за 7 місяців в Україні палець об палець не вдарила щоб якимось чином полегшити життя сім’ям загиблих, сім’ям військовополонених. Ми не розуміємо сенсу існування цієї організації, яка продовжує збирати гроші по всьому Світу, прикриваючись війною в Україні.


  Вони проводять концерти, на яких великими літерами написано “Ukraine”. Але потім стоїть зірочка і маленькими літерами написано, що ці гроші йдуть на полегшення умов жертв усіх конфліктів за рышенням Міжнародного комітету Червоного Хреста.

 

  Тобто вони збирають під логотипом “Ukraine”, а гроші розподіляють Бог знає куди. Вони отримають кошти від національних держав та урядів, ніхто не знає, де ці кошти дываються”, – констатував Наталуха.


  Єдиний спосіб покарання для цієї організації – апелювання до національних донорів з вимогою припинення фінансування організації через невиконання нею функцій, передбачених її статутом, вважає Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Дмитро Наталуха.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова