Міський центр підтримки переселенців та ветеранів АТО має відкритися до червня цього року у Миколаєві

Двоповерхова споруда площею близько 800 кв метрів знаходиться за адресою: провулок Кобера, 13А, яку громада міста передала для розміщення комунальної установи «Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО».

Капітальний ремонт виконують коштом Світового банку в рамках проєкту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт з відновлення та розбудови спроможностей», який реалізує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Першу чергу ремонту завершили. Наразі оголошено тендер на другу чергу робіт.

Капітальний ремонт виконують коштом Світового банку в рамках проєкту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт з відновлення та розбудови спроможностей», який реалізує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Субпроєкт для Миколаєва підготували представники департаменту економічного розвитку міськради й Асоціації учасників та інвалідів АТО.

З міського бюджету Миколаєва виділяються гроші на умовах співфінансування.

Комунальна установа “Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО” не лише створена, а й активно надає послуги переселенцям, учасникам бойових дій, військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників бойових дій. Це юридична, психологічна, профорієнтаційна допомога, вирішення питань лікування та реабілітації, допомога в отриманні адміністративних послуг соціального захисту. Тимчасово фахівці працюють за адресою: вул. Фалєєвська, 3.

– Щомісяця до нас звертаються від 500 до 700 осіб. Безумовно, коли відкриється модернізоване приміщення по провулку Кобера, зможемо охопити ще більше громадян, та й перелік послуг розшириться. Тут працюватиме коворкінг (відкритий простір), приміщення, обладнане комп’ютерною технікою для тренувань команд з кіберспорту та занять з комп’ютерної освіти, спортивна зала, сенсорна кімната, дитячий клуб. Спілкуючись із представниками аналогічних установ по всій Україні, можу запевнити, що такого комплексного центру немає ніде, – сказав керівник ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Ілля Шполянський. – Міська влада нам дуже допомагає. Принаймні, жодної відмови ми не отримували, що би не просили. Виділяється необхідне фінансування, аби проєкт було реалізовано.

В Миколаєві наразі проживають 5 тис. 300 внутрішньо переміщених осіб, біля 3 тис. 400 учасників бойових дій. Всі ці громадяни, а також члени їх сімей матимуть змогу в комфортних умовах отримати фахові консультації, широкий перелік послуг з оздоровлення та реабілітації та арт-терапії.