Майже кожен другий українець допускає, що може стати ветераном, — опитування

Кожен другий українець допускає, що може стати ветераном бойових дій. Про це свідчать дані четвертого загальнонаціонального опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві», проведеного соціологічною групою «Рейтинг» спільно з Українським ветеранським фондом.

Про можливість стати ветеранами найчастіше кажуть мешканці західних регіонів. Серед них — наймолодші респонденти, чоловіки та ті, хто мають родичів і близьких, котрі воювали з 2014 року і зараз.

Дедалі більша кількість родин, у яких є люди, котрі воюють, говорять про зниження рівня абсолютної довіри цивільного населення до ветеранів різних категорій та військових.

«Особливу увагу варто звернути на тривожний тренд зниження довіри до ветеранів періоду АТО/ООС. Це може свідчити про дедалі більшу стигматизацію ветеранів і потенційне поглиблення проблем з їхньою соціалізацією та адаптацією. Якщо ця тенденція триватиме, можливо, ми станемо свідками таких сценаріїв щодо ветеранів, які наразі воюють, після їх повернення додому», — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконувачка обов’язків виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

Проте, 76% опитаних вважають, що суспільство сьогодні поважає ветеранів. Порівняно з опитуванням у вересні 2023 їх кількість майже не змінилася (у вересні таких було 79%). Протилежну думку сьогодні мають 18%.

«Більше таких серед мешканців західних регіонів та молоді», — наголосив Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг».

З іншого боку, 67% українців вважають, що для ветеранів однією з головних проблем буде нерозуміння з боку суспільства.