Лукашенко погрожує Європі ядерною небезпекою

Самопроголошений президент Білорусі пригрозив припинити “захищати” Європу від контрабанди наркотиків та ядерних матеріалів, а також від незаконної міграції. Таку заяву він зробив у відповідь на нібито розв’язану “гібридну війну” проти Білорусі країнами заходу. 

 

Як повідомляє “Белсат”, 22 червня, в Бресті, Лукашенко заявив, що Європа зараз чекає від Білорусі допомоги в боротьбі з нелегальною міграцією.

 

“Сьогодні вони завили: ах, білоруси їх не захищають. Вони вимагають від нас захистити їх від контрабанди, від наркотиків. Аж через Атлантику чути сигнал: допоможіть, як це було раніше, затримайте ядерні матеріали, щоб вони не потрапили в Європу. Так і хочеться запитати: ви що там, очуміли взагалі? Ви проти нас розв’язали гібридну війну і вимагаєте від нас, щоб ми вас захищали, як і раніше? Ви нас інформаційно тиснете, методично і колективно, бурите, намагаєтеся вбити нашу економіку і очікуєте, що ми будемо витрачати сотні мільйонів доларів, як і раніше, на захист ваших геополітичних інтересів? Тільки божевільні можуть так думати і розраховувати на нашу підтримку”, – підкреслив він. 

 

Європейський союз вже неодноразово назвав допомогу в облаштуванні прикордонної безпеки на мільйони доларів. Наприклад, на білоруському кордоні в рамках проектів міжнародної технічної допомоги було освоєно майже $ 30 млн.

 

У червні 2021 року Литва звинуватила офіційний Мінськ в тому, що білоруські прикордонники сприяють нелегальній міграції в Європу.

 

Нагадуємо: