Лукашенко опинився перед вибором

  Наприкінці минулого тижня президент РФії Володимир Путін в ультимативній формі заявив самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку, що Білорусь має відкрито вступити у війну з Україною на боці РФії. 

 

  У суботу, 19 березня 2022 року, Лукашенко дав згоду на використання 20.000 білоруських військ у війні на території України, але дату вступу у війну Білорусі Лукашенко “погодити забув”.

 

Та Путін вимагає, щоб Білорусь вступила у війну саме сьогодні, 21 березня 2022 року. Лукашенко вкотре намагається “ухилитися”, але схоже, що у нього нічого не вийде, бо йому, фактично, залишилося лише два варіанти.

 

Перший варіант: вступивши у війну Республіка Білорусь припиняє своє існування як окрема держава


  Якщо білоруська армія втягнеться в бойові дії на території України, то це фактично призведе до того, що країна взагалі втратить армію, а з нею і останню надію на залишки того, що умовно можна назвати незалежністю.

 

  Сьогодні Путін уже фактично анексував Республіку Білорусь, і тепер намагається за допомогою ЗСУ знищити білоруську армію, використавши її як “гарматне м’ясо” в Україні. Втративши армію Республіка Білорусь вже ніколи не зможе чинити опір анексії після закінчення російсько-української війни.


  Лукашенко, який багато разів вислизав із міцних “братських” обіймів Путіна, зараз залишився практично без варіантів для маневру. Він сам загнав себе в глухий кут і фактично подарував Білорусь російському президентові.

 

Другий варіант.


  Армія Республіки Білорусь має реальний шанс змінити ситуацію, взявши владу в країні в свої руки і відсторонивши від влади Олександра Лукашенка. Там і привід довго шукати непотрібно.

 

   Такий сценарій для самого Лукашенка був би найкращим, якщо він під гарантії безпеки передасть владу в країні військовим, а ті,  відмовлять Путіну в підтримці його агресії проти України. Воювати ще й проти Республіки Білорусь Путін навряд чи почне – для цього в  РФії немає ні сил, ні ресурсів.


  Крім того, коли РФ нарешті програє війну, Білорусь може раптом опинитися в лавах “антипутінскої коаліції” і, тим самим, зможе уникнути серйозної відповідальності за сприяння РФії під час її агресії проти України.


  Але, скоріше за все, Аляксандр Рыгоравіч і надалі буде намагатиметься виплутатися самостійно.

 

НОВА: новини ветеранів АТО/ООС