В космос запустили супутник, створений студентами

  Після кількох років розробки і тестування супутник LEDSAT 1U CubeSat нарешті відправився в  космос. Студентський супутник розроблений в рамках проекту Fly Your Satellite командою LEDSAT з Римського університету Ла Сапієнца. Супутник доправила на орбіту ракета-носій Vega VV19 з європейського космодрому Куру у Французькій Гвіані. Про це повідомила пресслужба ESA.

 

  Перший ступінь ракети «Вега» відпрацювавши 100 секунд відокремилася від ракети-носія в 05:31 за центральноєвропейським часом, над Мексиканською затокою. Друга і третя ступені вивели ракету на орбіту, а 4-й ступінь, AVUM, доправив корисне навантаження на сонячно-синхронну орбіту висотою 540 км. Антена LEDSAT розкрилася приблизно через 50 хвилин після запуску, що дозволило LEDSAT почати передачу сигналу. Це сталося о 06:20 за центральноєвропейським часом над Індійським океаном, недалеко від західного узбережжя Австралії.

 

LEDSAT 1U CubeSat

  Очікується, що етап введення супутника в експлуатацію триватиме приблизно 1 місяць, після чого запланована робота LEDSAT займе від одного до двох років. В цей час LEDSAT буде блимати своїми світлодіодами під час перебування у тіні Землі. Це потрібно для наземних телескопів.

 

  Місія LEDSAT була розроблена спільно з астрономами. Світлодіоди мають яскравість яку можна порівняти з зоряною величиною від 8 до 13. Так як неозброєний людське око може розрізняти зірки не більше шостої величини, то неозброєним оком ми вогні супутника не побачимо.