Лавров роздратований використанням українською армією ПТРК Javelin

Очільник російського зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров висловив роздратування рішенням українських військових використати ПТРК Javelin у зоні бойових дій. Він звинуватив українське військове керівництво в агресивній риториці та нібито підготовці провокації проти окупаційних військ РФ. Згадати про те, що ОБСЄ нещодавно помітило нові зразки військової техніки РФ на Донбасі, він, звичайно, забув. 

 

“Ви знаєте, раніше таке слово було “воєнщина”. Ось інакше не можу назвати – агресивні плани української “воєнщини”. Якщо вони погрожують застосовувати Javelin, вони вже застосували Bayraktar. І не те щоб вони сказали, що випадково це зробили, тому що це категорично заборонено мінськими домовленостями, вони повідомили про це з гордістю, щоправда, плуталися у свідченнях, спочатку сказали “так, це трапилося”, потім кажуть “ні, цього не було”, потім зізналися, сказали, що вони й надалі застосовуватимуть ударні безпілотники на Донбасі, тим самим вкотре наплювавши на свої зобов’язання за мінськими угодами”, – висловив своє роздратування Лавров. 

 

Крім того, Лавров також невдоволений позицію Франції та Німеччини стосовно виконання Мінських домовленостей. На його думку, ці країни “не хочуть підтримувати виконання домовленостей та хочуть всіляко вигороджувати та виправдовувати неприйнятні дії київського режиму”. Нагадуємо: