Китай – найбільший виклик світовій безпеці, – Ріші Сунак

   У Китаї відреагували на заклики лідерів країн саміту G7 до “конструктивних і стабільних відносин” з Китаєм, а також до “миру та стабільності” в Тайванській протоці. Пекін різко засудив саміт G7, застерігши лідерів демократичних сил, які зібралися в Японії, не тиснути на Пекін щодо Тайваню та інших спірних тем. Про це пише NYT.

  “Група Семи говорить на високих тонах про “рух до мирного, стабільного, процвітаючого світу”, але те, що вона робить, – це перешкоджає міжнародному миру, завдає шкоди регіональній стабільності та пригнічує розвиток інших країн.

  G7 проігнорувала серйозне занепокоєння Китаю та наполягала на маніпулюванні темами, пов’язаними з Китаєм, а також на грубому втручанні у внутрішні справи країни”, – заявили в МЗС Китаю.

  Міністерство закордонних справ Китаю додало, що навіть відносно м’які коментарі лідерів G7 щодо Тайваню є неприйнятним втручанням. “Тайвань – це Тайвань Китаю. Вирішення тайванського питання – це справа самого китайського народу”, – наголосили там.

  «Китай – найбільший виклик світовій безпеці»,такого висновку дійшов прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Під час свого виступу після саміту G7 прем’єр зазначив, що “група семи” вживає заходів, щоб завадити Китаю використовувати економічний примус для втручання в суверенні справи інших: «Китай становить найбільшу проблему нашої епохи для глобальної безпеки та процвітання. Вони дедалі більш авторитарні вдома та наполегливі за кордоном», – додав Сунак. Також він наголосив, що під “вживанням заходів” варто розуміти “усунення ризиків”, а не відчуження.

  Президент Франції Емманюель Макрон окреслив зустріч G7 як можливість переконати “Global South” (прим. Китай, Індія, Бразилія, Африка та Океанія) щодо завершення війни в України.

НАГАДУЄМО:

Настав час реформувати Раду Безпеки ООН та Бреттон-Вудську систему, – Антоніу Гутереш

Росія стрімко втрачає позиції і перетворюється на колонію Китаю