Китайська Народна Республіка збільшила градус напруги у відносинах із Тайванем

  Демократичний Тайвань, який Китайська Народна Республіка вважає своєю територією, зазнав посилення військового та політичного тиску з боку Пекіна. Тільки на початку цього місяця Тайвань зафікував проліт 148 літаків китайських ВПС в південній і південно-західній частині контролю своєї зони ППО за 4 дні. Демонстрація сили з боку КНР розпочалася в п’ятницю, в день, коли Китай відзначав ключове патріотичне свято — Національний день.

 

  Материковий Китай стверджує, що острів Тайвань є його власною територією, яку в разі потреби слід захопити силою. Керівник КНР Сі Цзіньп пообіцяв домогтися “мирного возз’єднання” з Тайванем.

 

  В свою чергу Тайвань заявляє, що острів є незалежною країною і буде захищати свої свободи та демократію. Президентка країни Цай Інг-Вен каже, що Тайвань знаходиться на передовій лінії захисту демократії та стикається з безпрецедентними складними та серйозними викликами. Вона ще раз підтверджує повну рішучість Тайваню захистити себе та підтримувати регіональний мир і стабільність, зробити все можливе, щоб захистити свободу острова від китайського “вторгнення”.

 

  Президент США Джо Байден заявив у минулий вівторок, що він провів бесіду з головою КНР Сі Цзіньпіном стосовно Тайваню, і вони домовилися дотримуватися «Тайванської угоди».  Сьогодні Сполучені Штати закликали Китай припинити військову діяльність поблизу Тайваню.

 

Нагадуємо: