Китай ввів санкції щодо британців

Прес-секретар Міністерства закордонних справ КНР оголосив про санкції щодо ряду британських фізичних і юридичних осіб. Раніше Сполучене Королівство Великобританія ввело односторонні санкції відносно китайських фізичних і юридичних осіб, пославшись на так звані проблеми прав людини в Сіньцзяні.

 

“Цей крок, заснований тільки на брехні і дезінформації, грубо порушує міжнародне право і основні норми, що регулюють міжнародні відносини, грубо втручається у внутрішні справи Китаю і серйозно підриває китайсько-британські відносини” – заявили у посольстві.

 

Китайська сторона вирішила накласти санкції на наступні дев’ять фізичних і чотири юридичні особи з британської сторони, які, на їх думку, поширюють брехню та дезінформацію: Tom Tugendhat, Iain Duncan Smith, Neil O’Brien, David Alton, Tim Loughton, Nusrat Ghani, Helena Kennedy, Geoffrey Nice , Joanne Nicola Smith Finley, китайська дослідницька група, комісія з прав людини Консервативної партії, уйгурський трибунал, судові палати Ессекса.

 

З сьогоднішнього дня відповідним особам і їх найближчим родичам буде заборонено в’їзд на материкову частину Китаю, в Гонконг і Макао, їх майно в Китаї буде заморожене, а китайським громадянам і установам буде заборонено вести з ними справи. Китай залишає за собою право вжити подальших заходів.

 

Нагадаємо: