Китай розпочав серійне виробництво винищувача п’ятого покоління Chengdu J-20

Китайський винищувач п’ятого покоління (4-го покоління по китайській номенклатурі) “пішов в серію”. Як повідомляє портал businessinsider.com, в Китаї розпочато серійне виробництво модифікованої версії винищувача Chengdu J-20.

Китай став другою після США країною, яка серійно виробяє винищувачі п’ятого покоління. Це означає, що за відповідними технологіями Китай обігнав Росію і наздогнав США.

 

За даними порталу, серійне виробництво нового винищувача п’ятого покоління почалося минулого тижня. Восени минулого року китайські ЗМІ повідомили про будівництво трьох виробничих ліній для складання винищувача J-20. При цьому зазначалося, що на двох з них буде вестися, головним чином, випуск устаткування для J-20, оснащеного російським двигуном АЛ-31Ф, і на одній – J-20 з силовою установкою китайської розробки Xian WS-15. Як йдуть справи в даний час невідомо, можливо, що все зроблено навпаки.

 

Відзначається, що від першої версії J-20 винищувач J-20B відрізняється в першу чергу двигуном з керованим вектором тяги.

 

Винищувач J-20 розроблений корпорацією Shenyang Aircraf. Виробник позиціонує літак як винищувач 5-го покоління, оснащений передовою електронікою і побудований із застосуванням стелс-технологій, при цьому вся технічна інформація про нього засекречена.

ерший політ прототипу J-20 відбувся в 2011 році, офіційна демонстрація – на авіашоу в Чжухаї в 2016 році. У 2018 році оголошено про прийняття J-20 на озброєння ВПС НВАК.

 

На кінець минулого року, за різними оцінками, в строю військово-повітряних сил Народно-визвольної армії Китаю могло перебувати до трьох десятків таких крилатих машин.

Міжнародні експерти відзначають, що китайський винищувач на ділі, найімовірніше, не дотягує до того, щоб відноситися до повноцінного п’ятого покоління. Однак, дані судження можуть бути невірні, так як відсутня детальна інформація про характеристики китайського винищувача.

 

В даний час діючими винищувачами п’ятого покоління володіють тільки США (F-22 Raptor і F-35 Lightning II) і Китай (J-20). Російський Су-57 ще не прийнятий на озброєння.

 

Інформація публікується з відкритих джерел: businessinsider.com