Колишній президент Польщі збирається воювати за Україну

Про намір боронити Київ від вторгнення російських військ оголосив колишній президент Польщі Лех Валенса. Про це пише Радіо Свобода. «Повідомляю про готовність негайно виїхати до Києва з метою солідарного захисту», – написав Лех Валенса у фейсбуці, додавши при цьому, що вже зробив перші кроки на цьому шляху, зокрема, повідомив про свою готовність послу України в Польщі.За останні тижні низка західних країн запропонувала своїм дипломатам в Україні, зокрема другорядному персоналу, залишити країну з міркувань безпеки на тлі можливих загроз, пов’язаних із концентрацією російських військ на кордоні з Україною.

 

З осені минулого року у ЗМІ почали з’являтися повідомлення з посиланням на дані розвідки про концентрацію російських військ на кордоні з Україною. США й інші країни Заходу припустили, що Москва готує військове вторгнення і почали надавати військову допомогу Україні.

 

Кремль ці заяви відкинув і зажадав від США і НАТО «гарантій безпеки», зокрема, не розширювати Альянс на схід. Представники Заходу заявляли, що на поступки в принципових питаннях не підуть.


Нагадуємо: