Коли Кремль «розморозить» Придністровський конфлікт?

 Новообраний президент Молдови виступила за виведення російських військ і боєприпасів з Придністров’я, а також за заміну миротворців РФ в Придністров’ї на місію цивільних спостерігачів під егідою ОБСЄ.

 

 Минулого тижня МЗС РФ заявило, що намір обраного президента Молдови Майї Санду домагатися виведення Оперативної групи російських військ з Придністров’я нібито “направлений на підрив зусиль щодо мирного врегулювання”.

 

 Зміна статус-кво в Придністров’ї може призвести до значної дестабілізації ситуації в регіоні, вважають в Кремлі, і закликають уникати “різких рухів” в цій чутливій темі. Відповідну позицію озвучив в понеділок у бесіді з журналістами прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, відповідаючи на питання, за яких умов російські миротворці можуть покинути Придністров’я, повідомляє російське федеральне агентство ТАСС.

 

“Росія виконує дуже важливі функції, і, безумовно, зміна якогось статус-кво, який ґрунтується на дусі і букві міжнародного права, може призвести до серйозної дестабілізації”, — сказав речник Кремля.

 

“Ми, звичайно, розраховуємо, що все це буде обговорюватися і не будуть робитися будь-які різкі рухи”, — додав він.

 

Нагадуємо: