Кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає

 В Україні на дев’яту ранку 27 жовтня зафіксовано вже понад 355 тисяч випадків інфікування COVID-19. За минулу добу приріст склав понад шість з половиною тисяч нових випадків інфікування. Про це повідомляє сайт Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

 Ускладнення, викликані COVID-19, стали причино смерті 6590 людей, з них за минулу добу померло ще 126. Змогли подолати хворобу 145336 людей, з них за минулу добу – 2799. Активних хворих на сьогодні налічується 203.675, за добу їх кількість зросла на 3752.

 

Нагадаємо, що антирекорд приросту випадків інфікування COVID-19 за добу в Україна було зафіксовано 23 жовтня 2020 року – понад 7,5 тисячі. МОЗ постійно наполягає на необхідності дотримуватися карантинних обмежень.

 

Як  видно на діаграмі, розміщеній на цьому сайті Україна сьогодні знаходиться приблизно на тій самій стадії поширення хвороби, як Італії та Іспанії в квітні цього року. Плато епідемії не лише не досягнуто чи пройдено, а COVID-19 продовжує  стрімко поширюватися.

 

 Фахівці виділяють кілька причин.

 

 Перша – у суспільстві за півроку так і не сформовано розуміння необхідності носити захисні маски у громадських місцях.

 

 Друга, чи не найголовніша – МОЗ піддалося “тиску” та надало дозвіл на роботу дитячих садочків, навчальних закладів всіх рівнів, що призвело до масового інфікування спочатку школярів, студентів, а потім їхніх батьків та осіб, з якими вони контактували. Про розвиток ситуації саме за цим сценарієм фахівці попереджали ще в кінці серпня цього року.

 

 Третя причина: поширення в ЗМІ хибної інформації про те, що у 80% населення та дітей хвороба протікає без ускладнень. Це не так. Ускладнення, та навіть летальні випадки, мають місце і серед дітей, підлітків та молоді, але не в такій кількості, як у людей середнього і похилого віку.

 

 Пандемію можна здолати за 30-40 діб, за умови, коли всі без винятку почнуть носити захисні маски і дотримуватись соціальної дистанції. Вдягаючи захисну маску у громадських місцях, тим самим ви виказуєте повагу до оточуючих.

 

Бережіть себе і оточуючих, не хворійте.