Хакерську атаку на сайт президента пояснили «технічними неполадками у інтернет-провайдера»

У вівторок, 06 липня 2021 року, вечері одночасно «лягли» сайти президенти України, СБУ, НАБУ. Не виключено, що причиною тимчасової недоступності державних веб-ресурсів стала хакерська атака.

При спробі заходу на сайти глави держави, Національного антикорупційного бюро, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки та Державної служби спеціального зв’язку та захисту браузер видає повідомлення: «Не вдається отримати доступ до сайту. Перевищено час очікування відповіді». Подібні симптоми характерні для DdoS-атак, коли сайт отримує кількість запитів, для обробки яких у нього не вистачає ресурсів.

Офіційний представник СБУ Артем Дехятренко в коментарі «УНІАН» заявив, що у відомстві пов’язують проблему з «технічними неполадками у інтернет-провайдера». Джерела інформагентства в правоохоронних органах також назвали причиною технічні неполадки, а не хакерську атаку.

06 липня 2021 року, станом на 21:30, робота всіх згаданих вище сайтів була відновлена.

Напередодні вихідних, на які припадає свято Дня незалежності США, під ударом російських спецслужб опинилася і IT-фірма Kaseya, яка надає інформаційні технології малому і середньому бізнесу. В результаті атаки постраждали тисячі компаній в США та інших країнах, що використовують програмне забезпечення Kaseya і користуються послугами цієї компанії в 12 країнах світу. Комп’ютери потрапили під хакерські удари підприємств виявилися заблоковані за допомогою вірусу-здирника.

Інформацію про нову російську кібератаку розповсюдила американська преса та компанія Huntress Labs, яка спеціалізується на кібербезпеці. У свою чергу, американське Агентство з кібербезпеки і забезпечення захисту інфраструктури (CISA) також заявило, що проводить розслідування інциденту.

Як написав у себе в мікроблозі Twitter представник Huntress Labs Джон Хеммонд, за атакою стоїть хакерська угруповання REvi/Sodinikibi, який редставляє собою досить великий синдикат російськомовних хакерів, які використовують вірусні програми-здирники.

За твердженням колишнього резидента КДБ СРСР у Вашингтоні українця Юрія Швеця, в Росії не існує ніяких незалежних хакерських груп або одинаків. Всі вони знаходяться під жорстким контролем спецслужб РФії або ж є їх власними кібергрупамі, які діють під прапором «хакерів».

13 травня 2021 року президент США Джо Байден підписав указ, який передбачає заходи щодо оптимізації протидії атакам хакерів і модернізації стандартів кіберзахисту. Тим часом у Москві зауважили, що РФія не отримувала від США запитів з приводу хакерських атак. До того ж, Кремль продовжує нахабно шантажувати Вашингтон відкрито натякаючи, що атаки будуть продовжуватися доки США не підуть на поступки Москві. Озвучив цю позицію член путінської «Ради Федерації» Сергій Цеков: «США постаралися б якомога швидше укласти угоду з Росією в сфері кібербезпеки, якби були дійсно зацікавлені в захисті своїх структур від хакерських атак».

З приводу кібератак президент США Дж.Байден сказав: «Якщо справа йде так, … то я сказав Путіну, що ми відповімо». Схоже, пора б уже почати відповідати, якщо є чим, а не просто говорити…

Аслан Дзітоєв, спеціально для “НОВА: новини ветеранів АТО/ООС”

Нагадуємо: