Індія може опинитися під санкціями США через закупівлю системи С-400

У цьому році в Індії очікують на поставку російських комплексів протиповітряної оборони С-400. Контракт на їх закупівлю було підписано ще у 2018 році. Індія вже переказала російській стороні 800 млн доларів у рамках цього контракту.

 

Про це повідомляє Українська правда.

 

Зазначається, що міністри оборони США та Індії Ллойд Остін і Раджнатх Сінгх обговорили це питання під час зустрічі в Нью-Делі. Глава Пентагону, своєю чергою, заявив, що “Сполучені Штати наполегливо закликають своїх союзників і партнерів утриматися від здійснення покупок, які спричинять санкції з боку Вашингтона”.

 

У Reuters уточнюють, що за словами Остіна, оскільки постачання С-400 до Індії ще не здійснювалось, можливість санкцій поки не обговорювалася.

 

У DW зазначають, що ЗРК С-400 “Тріумф” призначений для боротьби з літаками стратегічної та тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронної та інших видів протидії.

 

Система здатна вражати на відстані до 400 кілометрів аеродинамічні цілі, а також до 60 кілометрів балістичні цілі, що летять зі швидкостями до 4,8 км/с на висотах від кількох метрів до кількох десятків кілометрів.

 

Батареї ЗРК С-400 розташовано й на окупованому Росією півострові Крим.

 

Нагадуємо: