Євродепутати одноголосно ухвалили рішення про вигнання РФ з ПАРЄ

  Парламентська асамблеї Ради Європи ухвалила рішення про вигнання РФ зі складу ПАРЕ, а також закликала надати Україні засоби захисту повітряного простору. Про це повідомляє кореспондент Європравди. Рішення було ухвалено одноголосно: “ЗА” проголосувало 216, “ПРОТИ” – жодного голоса, “УТРИМАЛИСЯ” – 3.

 

  Під час розгляду резолюції надійшло повідомлення про те, що Росія, зрозумівши неминучість свого виключення, спробувала зробити вигляд, що це вона сама виходить з ПАРЕ. З цією метою Москва подала до Страсбурга “Заяву про самостійний вихід”. “Але це не зупиняє наші плани, не перериває процедуру”, – прокоментував цю спробу російської махінації президент ПАРЄ.

 

  В ухваленому документі ПАРЄ рекомендує припинити членство РФії у Раді Європи через “несумісність її дії з принципами організації”. Водночас, зважаючи на те, що РФ до кінця цього року формально може залишатися учасником організації – ПАРЄ просить пришвидшити розгляд позовів проти Росії в Європейському суді з прав людини.

 

  Крім цього, ПАРЄ одноголосно ухвалила поправку про те, щоби офіційно визнати Придністров’я зоною російської окупації.

 

  Асамблея також підтримала компромісну формулу: ПАРЄ закликала усі держави, що лишилися в організації після вигнання Росії, “розглянути можливість збільшення їхньої допомоги Україні в її зусиллях з посилення захисту своєї території, включаючи її повітряний простір, щоб зменшити людські втрати та трагічні гуманітарні наслідки загарбницької війни з боку Росії”.