Євробачення-2023 може і не відбутися в Україні

  Організатори конкурсу «Євробачення» звернулися до Великої Британії, щоб обговорити можливість проведення конкурсу там, оскільки представник цієї країни посів друге місце на конкурсі цього року. Відповідна заява з’явилася на офіційному сайті Європейської мовної спілки (EBU), яка займається організацією та проведенням музичної першості.

 

  “З огляду на нинішні обставини, гарантії безпеки та функціонування, необхідні мовнику для проведення конкурсу” Україна сьогодні не може його провести. “Євробачення-2024″, можливо, проведуть в Україні”, додали організатори.


  Міністр культури України Олександр Ткаченко заявив, що Україна не погоджується з рішенням про перенесення «Євробачення-2023». Він пропонує провести додаткові переговори щодо проведення конкурсу на українській території.


  Борис Джонсон виступив за те, щоб “Євробачення-2023” пройшло саме в Україні. Попереду ще цілий рік. “До початку “Євробачення” все буде гаразд, і я сподіваюся, що українці його отримають”, — заявив британський прем’єр.

 

  У EBU наголосили, що хочуть, аби перемога України позначилася на конкурсі наступного року і зазначили, що це буде у пріоритеті під час обговорення проведення конкурсу з організаторами в іншій країні.


  Нагадаємо, український гурт “Kalush Orchestrа” переміг у конкурсі “Євробачення-2022” з піснею Stefania. Таким чином наступний конкурс мав би відбутися в Україні. Втім, держава-переможець може передати право проведення іншій країні.