ЄС запроваджує для українців фактично оновлений візовий режим під назвою ETIAS

  У 2024 році запрацюють нові правила вʼїзду до країн ЄС: для вʼїзду потрібно буде отримати “Спеціальний дозвіл на подорожі” (ETIAS)  – це нова вимога для в’їзду, запроваджена Європейським Союзом. Це стосується безвізових мандрівників, які в’їжджають у будь-яку з 27 країн Шенгенської угоди, Болгарію, Румунію або Кіпр.

  Спеціальний дозвіл на подорожі (ETIAS) знадобиться не тільки українцям, а й громадянам ще 60 безвізових країн. З 2024 року необхідно буде отримати дозвіл на в’їзд ETIAS до будь-якої з 30 європейських країн, що фактично виглядає, як повернення візового режиму, але під іншою назвою.

  Повнйи перелік країн за посиланням: https://travel-europe.europa.eu/etias/who-should-apply_en

  Щоб подати заявку на ETIAS/візу, вам знадобляться:

  • закордонний паспорт із терміном дії більше 3 місяців;
  • адреса електронної пошти;
  • потрібно буде заповнити онлайн-форму;
  • і сплатити збір у розмірі всього 7 євро.

  Отримавши “Спеціальний дозвіл на подорожі” (ETIAS), ви зможете перебувати в будь-якій із 30 країн ЄС протягом 90 днів із виділеного вам 180-денного періоду.

  Ваш ETIAS/віза/дозвіл на поїздку буде дійсним протягом трьох наступних років або до закінчення терміну дії вашого загранпаспорта, який ви зазначили під час подання заяви – це залежно від того, що настане раніше. 

  Плюс полягає в тому, що на ETIAS/візу/дозвіл Ви зможете подаватися онлайн, тому не потрібно йти в консульство. Обіцяють, що ваші біометричні дані не будуть збиратися і це буде набагато швидше і дешевше, ніж отримання “шенгенської візи”. Але ніхто не гарантує, що вам не відмовлять, пославшись на “відповідну причину”

  Європа не перша запроваджує “дозволи на в’їзд для безвізових громадян”. Аналогічні дозволи на поїздки потрібні у США, Канаді та Австралії. В ЄС стверджують, що ETIAS – НЕ Є ВІЗОЮ, хоч фактично на візу дуже схожа.

  Система поки що не працює, тому ЗАРАЗ ЗАЯВКИ НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ. Європейська комісія незабаром оголосить точну дату запуску ETIAS.

  Гарної вам подорожі країнами ЄС!

  Юріс Шалтіс, “НОВА: новини ветеранів”

НАГАДУЄМО:

Ветерани скаржаться на відсутність порозуміння з Міністерством у справах ветеранів України