ЄС, Велика Британія, США і Канада оголосили про санкції щодо Китаю

  22 березня Рада Євросоюзу запровадила санкції щодо 11 осіб і чотирьох організацій з Китаю, Росії та ще кількох країн через їхню причетність до грубих порушень прав людини. Зокрема, обмежувальні заходи оголошені стосовно чотирьох китайських чиновників та однієї юридичної особи, які, як вважають у Брюсселі, порушують права мусульман-уйгурів, інформує “Радіо Свобода”. Це, зокрема, партійні чиновники та високопосадовий очільник силових структур у цьому регіоні.

  В ЄС раптом помітили багаторічні порушення прав уйгурів в автономному Сіньцзян-Уйгурському автономному окрузі, на які правозахисники і громадські діячі в Європі звертають увагу впродовж тривалого часу. Мова йде про довільні затримання, тортури і нав’язування політичної ідеології. Для цього, як відзначає телеканал Euronews, китайська влада використовує створені в Сіньцзяні концентраційні табори.

  Міністерство закордонних справ Китаю негайно відреагувало на запровадження санкцій, заявивши, що вони засновані на брехні, дезінформації та є втручанням у внутрішні справи Китаю. МЗС КНР звинуватило Європейський союз у порушенні міжнародного права і норм міждержавних відносин. Запровадження санкцій назване в Пекіні “підривом відносин між Китаєм і Європейським союзом”. У МЗС Китаю також зазначили, що ЄС повинен утриматися від того, щоб “повчати інших щодо прав людини” і втручатися у “внутрішні справи Китаю”.

  У відповідь на запровадження санкцій з боку Європейського Союзу Пекін у понеділок, 22 березня, оголосив про заборону на в’їзд до Китаю низки євродепутатів і вчених з Німеччини та інших країн ЄС. Загалом санкції запроваджено проти десятьох політиків і вчених, а також чотирьох організацій з ЄС, повідомляє УНН із посиланням на агенцію AFP та DW.

  Санкції Китай запровадив проти євродепутатів з Німеччини Райнгарда Бютікофера і Міхаеля Ґалера. Також під санкції потрапив Німецький Інститут досліджень Китаю Меркатора в Берліні. Як повідомили у МЗС Китаю, вони “завдають серйозної шкоди суверенітету та інтересам Китаю і навмисно поширюють брехню і неправдиву інформацію”.

  Особам, які опинились під санкціями, а також їхнім родичам заборонений в’їзд до Китаю, а також в спеціальні адміністративні зони Гонконгу і Макао. Крім того, пов’язані з ними компанії та організації не повинні вести бізнес з Китаєм.

  У свою чергу у МЗС Німеччини повідомили, що федеральний уряд взяв до відома реакцію Китаю.

   Європейський союз уперше за останні 30 років запровадив проти Китаю санкції. Оголошені в Брюсселі заходи стали першим таким кроком після того, як у 1989 році Євросоюз у відповідь на кровопролитне придушення масових протестів на площі Тяньаньмень у Пекіні, запровадив ембарго на постачання зброї до Китаю. Ембарго 1989 року на торгівлю зброєю з Китаєм є чинним досі.

Нагадуємо: