Єгипет вимагає відшкодувати завдані збитки

  Контейнеровоз Ever Given, який став причиною шестиденного великого затору в Суецькому каналі,  затримано Єгиптом до відшкодування збитків, повідомляє Anadolu.

 

  “Причиною інциденту в Суецькому каналі могла бути технічна несправність судна. У разі відмови власників контейнеровоза відшкодувати шкоду, заподіяну каналу, справа буде передана до суду. Судно, відбуксирували в район Великого Горького озера, буде затримано до тих пір, поки заподіяну шкоди не буде відшкодовано. Йдеться про суму приблизно в 1 млрд доларів”, – сказав глава адміністрації Суецького каналу Усама Рабіа.

 

  Глава адміністрації Суецького каналу зазначив, що в процесі визначення суми компенсації була прийнята до уваги ситуація з суднами, які були змушені простоювати кілька днів в каналі після аварії.

 

  Через погіршення видимості під часі піщаної бурі, 24 березня 2021 року, гігантський контейнеровоз Ever Given уткнувся носом в берег Суецького каналу, який є однією з найважливіших водних артерій світу. Це призвело до створення затору і блокування руху каналом. Збитки світової економіки через цей інцидент обчислюють мільярдами доларів. Зокрема, щоденні збитки Єгипту оцінюються в 12-14 мільйонів доларів, а збитки, що завдала глобальної торгівлі — близько 10 млрд доларів.

 

Нагадуємо: