Японія змінила національну оборонну стратегію

  Влада Японії, рамках змінила національну оборонну стратегію у зв’язку з необхідністю розвитоку потенціалу японських військ. Відтепер японські сили самооборони мають змогу завдавати превентивних ударів по військових базах «потенційного» противника. Про це в інтерв’ю виданню Yomiuri повідомив новий прем’єр-міністр країни Фуміо Кішіда.

 

  Під час інтерв’ю Кішіда зробив наголос на загрозу, в першу чергу, з боку Північної Кореї (КНДР). Прем’єр нагадав, що Пхеньян продовжує випробування своїх надзвукових та балістичних ракет у напрямку Японії.

 

  В середині вересня цього року в КНДР було здійснено запуск одразу двох балістичних ракет в бік Японського моря. Випробування проводилися для перевірки боєготовності нового залізнично-мобільного ракетного полку. І хоча запущені ракети не ввійшли в повітряний простір Японії, впавши за межами її економічної зони, колишній японський прем’єр-міністр Йосіхіде Суга назвав таку діяльність КНДР загрозою для своєї країни і всього регіону.

 

  08 жовтня 2021 року Палата представників японського парламенту затвердила замість Йосіхіде Суга в якості нового прем’єра країни Фуміо Кішіда. Раніше він обіймав посади міністра оборони, міністра закордонних справ і міністра у справах Окінави та Північних територій.

 

Напис на фото 日本 перекладається як “Японія”.