ЯК ДОВЕСТИ, ЩО ВОЮВАВ ДОБРОВОЛЬЦЕМ У АТО, ЯКЩО НЕМАЄ ДОКУМЕНТІВ?

Закон про добровольців працює і застосовується, навіть у випадку відсутності документів, які є підставою для оформлення та надання статусу УБС.

Довести людині, що він/вона воювали у складі добровольчого формування, наприклад, батальйону, можна надавши свідчення (заяви) трьох і більше свідків про час безпосередньої участі такого добровольця у виконанні завдань антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. 

Варто звернути увагу на чотири важливих нюанси в законі для отримання УБС добровольцем:

1. Підпис(-и) на наданих документах потрібно обов’язково засвідчити у нотаріуса.

2. У разі, якщо доброволець, виконуючи бойове завдання в Донецькій і Луганській областях, отримав поранення, контузію або каліцтво, потрібно свідоцтво двох і більше свідків про період безпосередньої участі такої особи в виконанні завдань АТО.

3. Якщо документів добровольчого підрозділу немає і їх неможливо відновити, то як доказ потрібно надати комісії медичну документацію про отримання поранення, контузії, каліцтва під час бойової участі в антитерористичній операції.

4. Добровольці АТО зі статусом особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до п.13 ч.2 ст.7 розглянутого в статті Закону, яким після повторного огляду МСЕК (медико-соціальною експертною комісією) відмовлено в отриманні інвалідності, отримують статус УБС за спрощеною процедурою.

Відомо, що застосування закону 2045-1 дозволить приблизно 3000 ветеранам-добровольцям оформити статус учасника бойових дій і, як наслідок, всі державні соціальні гарантії, які отримують українські військовослужбовці воювали на Донбасі.