Голови МЗС “країн G7” та представник ЄС одностайно засудили нарощування російської військ біля кордонів України

  Голови МЗС “країн G7” та представник ЄС одностайно засудили нарощування російської військ та агресивної риторики щодо України. Вони попередили Кремль, що будь-яке військове вторгнення В Україну матиме для РФ величезні наслідки, за які доведеться заплатити тяжку ціну. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ “країн G7” та “Високого представника ЄС” щодо Росії та України, оприлюдненій за підсумками дводенної зутрічі у Ліверпулі.


  “Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки та Високий представник Європейського Союзу, єдині у нашому засудженні нарощування військової міці Росії та агресивної риторики щодо України… Ми закликаємо Росію послабити ескалацію, використовувати дипломатичні канали та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань щодо прозорості військової діяльності, як це закликав зробити президент Байден під час своєї розмови з президентом Путіним 7 грудня”, – йдеться у заяві. – Міністри країн G7 та представник ЄС підтвердили “непохитну відданість суверенітету та територіальній цілісності України, а також право будь-якої суверенної держави визначати своє майбутнє.

 

  Також Голови МЗС “країн G7” та представник ЄС підтвердили “підтримку зусиль Франції та Німеччини у Нормандському форматі для досягнення повного виконання Мінських угод з метою врегулювання конфлікту на сході України”.

 

  “Будь-яке застосування сили для зміни кордонів суворо заборонено міжнародним правом. Росія не повинна сумніватися в тому, що подальша військова агресія проти України матиме величезні наслідки та тяжку ціну у відповідь”, – сказано в заяві.

 

  “Ми вітаємо стриману позицію України. Ми будемо інтенсифікувати нашу співпрацю щодо нашої спільної та всебічної відповіді”, – додали голови МЗС країн G7 та представник ЄС.