ECOWAS збирається відновити демократію в Нігері

  ECOWAS розпорядився про розгортання “резервних сил” для відновлення демократії в Нігері. Про це було оголошено на засіданні комітету товариства у столиці Нігерії. На зустрічі присутні 15 країн, зокрема, представники Малі, що підтримують військову хунту в Нігері. Наразі достеменно невідомо війська яких країн долучились до “резервних сил”, тож спостерігаємо за ситуацією.

  Видання Al-Jazeera повідомляє, що нігерійська хунта заявила високопоставленому дипломату США, що вони вб’ють поваленого президента Мохамеда Базума, якщо сусідні країни спробують здійснити якесь військове втручання.

  Переворот у Нігері відбувся 26 липня. Військові з президентської гвардії Нігеру заблокували палац президента у столиці Ніамеї і виступили по національному телебаченню з оголошенням про усунення законно обраного прехидента держави Мохамеда Базума, закриття кордонів та введення комендантської години.

Франція відмовилася закрити свої військові бази в Нігері та вивести війська з країни

  Командувач гвардії генерал Абдурахман Тчіані пердсавив себе, як голова Національної ради захисту Батьківщини. Командування армії заявило про солідарність із заколотниками. Лідери багатьох країн та регіональна організація ЕКОВАС засудили переворот.

  7 серпня військова хунта закрила повітряний простір і почала готуватися до війни. Лідери держперевороту вважають, що військові дії проти них уже почалися, бо термін ECOWAS на звільнення президента Нігеру вже минув. Проте жодних ознак будь-яких ійськових дій наразі немає.

  5 серпня у ЗМІ з’явилась інформація, що після перевороту хунта звернулася за допомогою до російської ПВК “Вагнер”. Поступове переміщення групами по 500-600 чоловікз Білорусі до Краснодарского краю РФії може акінчитися тим, що вони опиняться в Африці.

НАГАДУЄМО: