До кінця року буде виготовлений перший вітчизняний ударний безпілотник

Інформаційна агенція  Defense Express повідомляє про наміри українського державного підприємства ДККБ “Луч” вже на початку 2022 року підняти у небо дослідний зразок ударного БПЛА “Сокіл-300”. Сама повітряна машина має бути готова до кінця поточного року.

 

За словами представників ДККБ “Луч”, наразі розроблена математична модель безпілотного апарату та завершується добірка основних комплектуючих для створення повноцінної базової версії БПЛА.

 

“Можливо спочатку це будуть випробування датчиків та різноманітних блоків й льотних систем у складі дослідного апарату”, – повідомили представники держпідприємства, відзначивши, що хоч мова йде й про наземні випробування, але вони почнуть проводитись вже на реальному дослідному зразку, який незабаром буде піднятий у повітря.

 

Також розробники детально розглядають вимоги для можливих варіацій “Сокіл-300”, відповідно до яких на апарат буде потрібно встановлювати різні види необхідного обладнання (в межах корисного навантаження).

 

“Безпілотник буде виконувати не тільки ударну функцію, а й розвідувальну. Тобто в залежності від того, яке саме призначення буде у БПЛА, він і буде мати відповідну комплектацію”, – відзначили представники КБ “Луч”.



В бойовому варіанті акцент буде робитися на оснащення БПЛА зразками високоточного озброєння, серед якого можуть бути як раніше анонсовані керовані ракети РК-2П від ДККБ “Луч” так і інші боєприпаси.

 

“Під “Сокіл” будуть розроблятися різні направляючи, під які можна буде ставити різне озброєння, що збільшить універсальність комплексу”, – розповіли розробники українського БПЛА.


Своєю чергою, розвідувальний “Сокіл” обов’язково отримає станцію з синтезованою апертурою антени (SAR), що дозволить апарату “сканувати” поверхню та виявляти потенційні цілі, попри хмарність та несприятливі для розвідки погодні умови, які зазвичай роблять більшість безпілотників безпорадними.

 

Таку версію також збираються обладнати потужними засобами радіолокаційної боротьби (як то адаптована станція “Омут” від “Радіонікс”).

 

Нагадуємо: