Для оборонних підприємств РФ минулий рік став невдалим – SIRPI

Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI) опублікував на своєму сайті нову доповідь про світовий ринок озброєнь. Зокрема там є інформація і про РФ.

 

За 2019 рік двадцять п’ять найбільших компаній продали військової продукції на суму 361 млрд доларів. Це на 8,5% більше, ніж роком раніше. У п’ятірку лідерів увійшли американські компанії “Lockheed Martin”, “Boeing”, “Northrop Grumman”, “Raytheon” і “General Dynamics”. Вони продали товарів на загальну суму 166 млрд доларів.

 

Вперше в ТОП-25 виявилася близькосхідна компанія. Їй стала “EDGE” (ОАЕ), створена в 2019 році шляхом злиття 25 дрібніших підприємств. Дев’ятнадцять компаній з ТОП-25 збільшили продажі в 2019 році. Найбільше зростання у американської Lockheed Martin – 5,1 млрд. доларів.

 

Для російських компаній рік став невдалим. Продажі “Алмаз-Антея” і “Об’єднаної суднобудівної корпорації скоротилися”, хоча підприємства й залишилися в ТОП-25. А ось “Об’єднана суднобудівна корпорація” скоротила продажі на 1,3 млрд. Доларів і вийшла з цього списку.

 

Нагадаємо: