Депутати Верховної Ради пропонують визнати ідеологію «руського міра» однією з форм нацизму

  Народні депутати Олег Дунда і Олександр Аліксійчук подали на розгляд Верховної Ради законопроект №5258, у якому пропонують заборонити пропаганду ідей «руського міра» поряд з іншими людиноненависницькими ідеологіями. В пояснювальній записці вони вказують, що однією із серйозних загроз регіональній і глобальній безпеці є російський екстремізм, теоретично обґрунтований в ідеології «руського міра». В практичному контексті ця ідеологія втілюється в правовій системі сучасної Росії, в її внутрішній і зовнішній політиці.

 

  Передусім мова йде про задекларовану мету «збирання земель» Росією та захист російськомовного населення незалежно від території їх проживання, також повернення Росії статусу «наддержави» та створення із сучасної Росії держави-цивілізації з великою надзвичайною місією. При цьому, для реалізації цією місії вони виправдовуються будь-які злочини, навіть цинічні вбивства та тероризм.

 

  Стосовно України це проявилося в квітні 2014 року, коли Путін «вкинув» в суспільну свідомість росіян і прибічників «руського міра» в колишніх республіках СРСР ідею про те, що Україна є «недодержавою», східні та південні області якої є так званою «Новоросією», яка «споконвічно» була російською.

 

  Схожу тезу Путін оприлюднив у серпні 2014 року але вже по відношенню до казахів. Головний Кремлівськи терорис стверджував, що у казахів  ніколи не було державності, а Казахстан не може розглядатися «частиною світової цивілізації поза простором великого «руського міра».

 

Читайте також:

  Саме завдяки методичному насадження ідеології «руського міра» протягом декількох років за допомогою кремлівських пропагандистських ЗМІ, російськомовних видань у республіках колишнього СРСР, пропагування вищого статусу російської мови, спільності традицій з Російською Федерацією, і стала можливою анексія Криму та окупація частини Донбасу.

 

  Тому автори законопроекту пропонують внести відповідні зміни до законів України щодо визнання в Україні ідеології «руського міра» спорідненою формою націонал-соціалізму (нацизму), та засудити його як тоталітарну, ксенофобську ідеологію, яка є несумісною з основоположними правами і свободами людини і громадянина та несе загрозу національній безпеці держави.

 

Нагадуємо: