ДЕЛЬФІНОТЕРАПІЯ — ЕФЕКТИВНИЙ МЕТОД РЕАБІЛІТАЦІЇ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

–Одеські волонтери втілили в життя перевірений проєкт з реабілітації інвалідів – дельфінотерапію.

 

 – Нашому проєкту вже кілька років, — розповідає його керівник, волонтер Андрій Вагапов. — За цей час Одеський дельфінарій відвідало понад три з половиною тисячі осіб – учасників АТО та членів їхніх сімей. Спочатку це були відвідування вистав, пізнавальні екскурсії дельфінарієм. Нині ми пішли далі, організувавши процедури з дельфінотерапії. Тобто тепер ветерани можуть бути не просто глядачами, а й плавати в басейні разом з дельфінами, брати участь в їхніх іграх, отримувати незабутні враження від безпосереднього спілкування з тваринами. До речі, цей вид реабілітації широко використовують у США, де він визнаний ефективним засобом відновлення фізичного та психологічного здоров’я ветеранів і військовослужбовців. Ми змогли знайти розуміння та підтримку нашої ініціативи з боку керівництва Одеського дельфінарію. Зокрема Сергій Келюшок надав дозвіл на 100 безоплатних процедур з дельфінотерапії тривалістю по 25 хвилин для інвалідів АТО/ООС. До нашої команди також входить мама загиблої від рук найманих убивць учасниці АТО Аміни Окуєвої — волонтер і громадський активіст Ірина Камінська.

 

Наскільки ефективною є дельфінотерапія кореспондент АрміяInform переконався, спостерігаючи за ветеранами під час проведення процедури. Після кількох хвилин плавання в басейні разом з дельфінами їхні обличчя мінялися на очах. Суворий погляд воїнів, поранених не тільки фізично, а й душевно, починав світитися щирими іскорками радості та щастя. У цей день процедури проводили учасники української команди Invictus Game, колишні воїни батальйону «Кривбас», інваліди АТО Василь Стуженко, Сергій Гордєєв і Сергій Шимчак. Для цих воїнів, які пройшли пекло Іловайська та Дебальцевого, такі терапевтичні процедури не менш ефективні, ніж дорогі ліки.

 

За словами волонтерів, подібні процедури вони планують організувати найближчим часом у дельфінаріях Харкова та Трускавця.