COVID-19: в Україні кількість хворих різко почала збільшуватись

В Україні за останню добу виявили 1109 інфікованих..

На дев’яту годину раку 26 червня зафіксовано вже 41 117 хворих на COVID-19. Варто нагадати, що тільки вчора Україна перетнула межу в 40 тисяч захворілих.

Внаслідок хвороби загалом померли 1086 людей, з них 19 – за останню добу.

Залишається під питанням – чи перетне Україна на понеділок межу в 45 тисяч захворілих.

Все це ні не схоже на те, що Україна подолала «плато захворюваності». Якщо подивитись на діаграму, то все вказує на не, що хвороба саме на «підйомі» і, навіть до «плато», нам ще дуже далеко.

 

Причин може бути кілька.

Перша: передчасно скасований карантин. Карантин в країні об’явили вчасно, але якось не подбали про те, що людям щось потрібно їсти, десь брати кошти для придбання тієї ж їжі, сплати комунальних послуг, податків. Тому сидіння на карантині дало результати, але дуже сильно вдарило по кишені простих українців.

Друга: під час карантину до Україні постійно, час від часу, з країн із високим рівнем захворюваності «повертали додому». Важко сказати, чи всі «кого повернули додому» дотримувалися карантину в Україні.

Третя: запровадження владою «адаптивного карантину» дуже сильно нагадує відміну карантину взагалі. Державні структури, власники закладів перестали контролювати дотримання масочного режиму. В результаті в червні можна було спостерігати, як половина українців ходила в масках у людних місцях, а інша значна половина громадян відверто і демонстаривно ігнорувала вимогу дотримання масочного режиму. Були навіть випадки відвертої агресії по відношенню д тих, хто намагався робити зауваження.

Четверта: ЗМІ поширили не досить правдиву інформацію про те, що від ускладнень, викликаних COVID-19, помирають лише люди похилого віку. Як показує досвід Італії. Іспанії. Інших країн світу, від ускладнень, викликаних «незвичайним грипом», помирають люди у будь якому віці. Але найбільше ризикують ті, хто має хронічні хвороби чи некорисні звички. Зрозуміло, що літні люди мають таких проблем більше. Але не варто забувати, що за останні кілька десятиліть хронічні хвороби значно «помолодшали». Тому, не варто над собою ставити «досліди».

Проблема п’ята, психологічна.

Світові та вітчизняні ЗМІ так довго і настирно поширювали жахи про хворобу, що у людей за півроку виробився «інформаційний імунітет». Вони просто перестали сприймати інформацію про реальність небезпеки. Крім того, психологи стверджують, що існує ще такий собі «синдром загрозливого оптимізму». Це коли людина вважає, що неприємності, нещасні випадки можуть трапитися з усіма людьми навколо, але тільки не з нею.  Дослідження, проведені у країнах Європи перед різкім зростанням захворюваності, показали, що інколи «синдром загрозливого оптимізму». Сягав СТА відсотків. Погляньте на статистику померлих, і ви знайдете відповідь на те, про які країни йде мова…

НОВА: новини ветеранів нагадує і просить всіх читачів дотримуватися соціальної дистанції, мити та дезінфікувати руки, намагатися на вулиці не торкатися руками очей, носа, губ, і носити захисні маски в людних місцях.

Бережіть себе.

Поважайте і бережіть оточуючих.

Україна переможе і на «вірусному фронті»!

 

НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС