Чиновники наполягають на реалізації плану облаштування Національного військового меморіального кладовища у межах виділених ділянок (ВІДЕО)

  У п’ятницю, 12 квітня 2024 року, в Медіацентрі Україна-Укрінформ Мінветеранів, ДУ “НВМК” та Мінекології провели прес-конференцію стосовно “спростування дезінформації довкола будівництва Національного військового меморіального кладовища”, інформує Мінветеранів.

  Спростовувати безпідставні хвилювання громадськості стосовно проблем екологічної катастрофи через забруднення води та повітря, тендерні закупівлі та вирубування лісу взялися: Фархад Фархадов — заступник Міністра у справах ветеранів України, Олександр Краснолуцький — перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України та Ярослав Старущенко — заступник директора державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”.

  “Мінветеранів координує роботу державної установи “Національне військове меморіальне кладовище”. Нам важлива прозорість роботи підзвітної Мінвету установи. Ця тема не може бути заплямована дезінформацією та неправдою”, — заявив заступник Міністра у справах ветеранів Фархад Фархадов.

  На прес-конференції головна увага була зосереджена не на ґрунтових водах, а на вирубці лісу. Заступник директора ДУ “НВМК” Ярослав Старущенко пояснив: “Лише 10% аварійних і хворих дерев…, що безпосередньо під спорудами на плані, будуть зрізані та передані на ЗСУ. Решта – 90%, – залишаться недоторканими”. Від якої кількості дерев рахують 10% – про те не згадували.

  Перший заступник Міндовкілля Олександр Краснолуцький фактично підтвердив побоювання громадськості, що не все так “однозначно”: “Оцінка впливу на навколишнє середовище (ОВНС) — призначена… і вона є частиною проектної документації», яка обов’язково буде у майбутньому розроблена в межах проектування НВМК (стадія П) …та пройде державну експертизу”.

  Всі зауваження громадськості про “невідповідність обраного місця облаштування НМВК” були чиновниками названі фейковими. Побудова такого важливого обʼєкту національного значення, як Національне військове меморіальне кладовище (НВМК), не може бути місцем для маніпуляцій, брехні, російської пропаганди та причиною розбрату суспільства, безапеляційно заявили чиновники.

  “НОВА: новини ветеранів” інформувала про те, що Кабмін, від імені Держави, виділив під Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) дві ділянки, які знаходяться у межах Гатненської територіальної громади Фастівського району Київської області, поблизу села Мархалівка та Південного кладовища (Віта Поштова). Загальна площа виділених ділянок складає понад 265 гектарів, з яких лише 120 гектарів займатимуть безпосередньо поля для поховання та інші необхідні споруди для забезпечення почесних поховань.

  Стурбовані місцеві мешканці виступили проти такого рішення. Вони мотивують свою незгоду тим, що грунтові води знаходяться дуже близько від поверхні, а ховати Героїв України “у болоті”, якось, “не по людські”.

  Крім того місцеві мешканці звернули увагу на “непрозорі схеми” чиновників, стосовно будівництва “ресторанно-готельних споруд” та бажання чиновників здійснити “санітарну порубку 10% лісу”.

  Зі свого боку чиновники повністю відкидають аргументи місцевих жителів і звинувачують їх у “антиукраїнських настроях”, які навіяні російською пропагандою.

Олександр Вікторович, “НОВА: новини ветеранів” 

 


НАГАДУЄМО: