Чому Україну не взяли до НАТО?, – поцікавилась Українка у радника Байдена

  Виконавча директорка Центру протидії корупції Дарія Каленюк спитала у радника Байдена Джейка Салівана, як їй пояснити дитині, що Україну не прийняли до НАТО.  – Будь ласка, порадьте мені: що мені сказати синові? Що президент Байден і НАТО не запросили Україну в НАТО, тому що він боїться росії? Боїтеся, що росія програє? Боїтеся перемоги України? Або про непублічні канали зв’язку з кремлем, який є терористичною організацією, щоб добитися Мінська-3? Чи готувати сина в солдати і воювати проти росіян, коли через сім років йому буде 18? – спитала вона Саллівана.

  “НАТО просто глузує з українських солдатів”, заявив Пауль Ронцхаймер, заступник головного редактора популярного німецького видання BILD. 

  «Справжнє обурення викликає те, як НАТО виправдовує небажання називати Україні конкретний термін вступу. Зокрема, кажуть, модернізуйте ЗСУ. Глави держав сидять у безпечному Вільнюсі – і звідти надсилають сигнал усім українським солдатам в окопах, які типу ще недостатньо сучасні для НАТО.
   Наскільки ж бридко почуватися після такого солдатам. Майже ніхто не вірив, що ця армія зможе протистояти Росії. Багато політиків, які писали заяву від НАТО, давали Україні лише кілька днів на виживання. Насправді країни НАТО просто налякані можливим подальшим конфліктом із Путіним. Байден і Шольц мають відкрито назвати ці причини. Україна заслуговує на правду. І особливо солдати, яки зараз в окопах на фронті», – сказав Ронцхаймер.


  “Саміт НАТО у Вільнюсі поразка для Путіна”, – заявив прем’єр Португалії Антоніу Кошта. «Якщо він мав намір розділити НАТО, то насправді НАТО демонструє єдність. Якщо він мав намір послабити НАТО, то воно стало сильнішим. Якщо хотів віддалити Україну, то тепер вона ближче до НАТО, ніж раніше», – сказав Антоніу Кошта (на фото).

   Але «ближче» звучить не дуже втішно для людей, які постійно перебувают під загрозою атаки дронів чи ракет, та для українських солдатів в окопах.

  В Офісі Президента підбили основні підсумки саміту у Вільнюсі. “Головні висновки Вільнюса: буде зброя, буде підтримка, буде суверенна та незалежна Україна. Одного разу обов’язково Україна теж буде в НАТО. До того часу пам’ятаємо: наше життя та безпека тільки в наших руках. Дякую партнерам, але також нагадуємо: майбутнє та безпека Європи – теж у наших руках”, – заявив радник керівника ОП Михайло Подоляк.

НАГАДУЄМО:

Ексначальника Управління СБУ в Харківській області судитимуть, – ДБР завершило розслідування