Часопис війни, 494 доба – загальний огляд подій

  Триває 494 доба доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни. Пресслужба ГШ ЗСУ інформує, що ворог зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 46 бойових зіткнень.

  На Лиманському напрямку противник здійснив безуспішні наступальні дії в районах Невського та південніше Діброви.

  На Бахмутському напрямку противник здійснив безуспішні наступальні дії в районі Богданівки. Західніше висоти 233.3 Сили Оборони мали суттєвий успіх. Фактично бої за 215.7 та 233.3 стануть вирішальними для закріплення успіху наших силю

  Рашисти стягують під Бахмут сили з інших напрямків через наступ ЗСУ і намагаються  недопустити нашого просування на Берхівку та Ягідне. Ворог сподівається утримати територію на Донеччині та зберегти «інформаційну перемогу», пише ISW. Це може стати приводом для відведення рашиських військ з півдня та Луганщини. 

На Авдіївському напрямку за підтримки авіації противник вів безуспішні наступальні дії в районі Авдіївки. Рашисти продовжують атакувати по лінії Красногорівка-Крута Балка. Інтенсивність ворожих атак змін не зазнала, але ЗСУ продовжують їх стримувати. Південніше Вугледару наші артилеристи завдали удару по ворожих позиціях біля водосховищ.

На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили усі атаки противника в районі міста Мар’їнка.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні просування наших військ.

   Коли розпочався контрнаступ, ЗСУ були шоковані потужністю російської оборони, повідомляє WSJ. У Росії було підготовлено не менше трьох оборонних рубежів. Окопи були вириті тракторами та укріплені бетоном. Було підготовлено укриття для танків та іншої техніки. “Це були прості речі, але коли все це разом, виходить велика захисна система”, – заявив офіцер ЗСУ.
  Росія нарощує виробництво на свого найнебезпечнішого безпілотника «Ланцет», пише The Telegraph. Видання стверджує, що Lancet – недорогий апарат, але водночас став проблемою для українських військ. Саме він знищив перші танки Leopard, БМП Bradley та несе небезпеку для українського контрнаступу

  Російські окупанти кремують своїх загиблих без обліку та ідентифікації, щоб не платити компенсацій, повідомляє  Генштаб ЗСУ. Трупи спалюють 24/7 на території Бердянського порту, де і функціонує крематорій.

  Один день війни коштує російському бюджету $1 млрд, пише Time. Хоча санкції виявилися дуже неефективними, але російська економіка поступово рухається до свого краху і може пройти точку неповернення, зазначає видання.

  Після “Заколоту Кувалди” і зустрічі з двійникм путіна в Рамзанка Дирова відмовили нирки і він знаходиться в передсмертному стані, інформує чеченська опозиція. Але дана інформація потребує перевірки, так само, як інформація про двійників та онкологію Путіна.

  До Європи прибув спеціальний літак ядерного моніторингу WC-135R Constant Phoenix. Він розпочав здійснювати відбір проб атмосферного повітря на предмет виявлення радіоактивних викидів.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 493 доба