Часопис війни, 459 доба

  Триває 459 доба доба війни. Противник здійснює перегрупування та продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повного захоплення території Луганської та Донецької областей. Протягом минулої доби підрозділи сил оборони відбили 21 ворожу атаку,  інформує пресслужба ГШ ЗСУ. 

На Куп’янському напрямку противник протягом доби продовжував вести безуспішні наступальні дії в районі Масютівки, яку, згідно повідомленням російських пропагандистів, загарбники захопили ще місяць тому. Але ворог має успіх вглиб до 1 км південніше Масютівки.

На Лиманському напрямку тривають бої в лісах. Вони складні тим, що жодна сторона не має значної переваги в артилерії. Натомість у ворога є перевага у дронах, поки українські “наші” граються в квоти постачання на китайські дрони. В Серебрянському лісництві ворог намагається просунутися біля річки, що може серйозно погіршити тактичне положення захисників Білогорівки.

На Бахмутському напрямку минулої доби противник вів безуспішні наступальні дії західніше Хромового. Тривають позиційні бої на флангах Бахмута. На цій ділянці фронту почали з’являтися “шойгісти” зі “шторм-z”, замість “прігожєнців” із “вагнера”. Кілька днів тому 39 в’язнів дезертирувало у Лисичанську, – їх і досі шукають.

На Авдіївському напрямку ворог  вів наступальні дії знову з півдня на Первомайське. Рашистам втрат в живій силі вдалося захопити одну з позицій ЗСУ. 

В Мар’їнці рашисти намагаються зайняти західну частину руїн колишнього містечка, але успіху не мали. Наші захисники відбили 14 атак противника.

На Шахтарському,  Запорізькому та Херсонському напрямках стабільно без змін: тривають обстріли прифронтової території.

Бєлгородська Народна Республіка. Рашистський гауляйтер області Гладков стверджує, що під час спроби заїхати в н.п. Шебєкіно він потрапив під обстріл. “Потрапити до Шебєкіно зміг лише з другого разу. Перший раз, в’їхавши до міста, потрапили під обстріл. Навіть не зміг вийти з машини. Снаряди розривалися на сусідній вулиці”, – стверджує гауляйтер.

  Силами ППО вночі знищено 52 «іранські мопеди» із 54. У ніч на 28 травня 2023 року ворог атакував Україну іранськими ударними дронами «Shahed-136/131» з північного напрямку – Брянська область, та південного – Краснодарський край. Загалом зафіксовано пуски рекордної кількості іранських дронів.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 456 доба – російські війська здійснюють перегрупування