Часопис війни: 356 доба

 Триває 356 доба російської військової агресії. Попри значні втрати, рашисти не відмовляється від намірів вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Ворог продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Активно діє ворожа авіація, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.

  Під Вугледаром ворог застосовує так звану “тактику Жукова” – наступ хвилями, коли за підтримки бронетехніки висувається взвод до 30 людей, які йдуть “в лобову” по відкритій місцевості. “За минулий тиждень Сили оборони ліквідували 130 одиниць ворожої бронетехніки”, – речник Таврійського напрямку Дмитрашківський.

  Окрім цього, майже повністю була знищена 155-а бригада морської піхоти тихоокеанського флоту РФ із Владивостока, повідомляє Politico. 155 бригаду тричі доукомплектовували. Перший раз після Ірпеня та Бучі, вдруге після поразки під Донецьком. А зараз майже всю бригаду, включаючи командний склад, знищено під Вугледаром. На цій ділянці щодня гинули 150-300 рашистських морпіхів. На цьому ж напрямі армія РФ за тиждень втратила близько 130 одиниць техніки. Серед них 36 танків.

  Рашисти розширили військовий полігон під Воронежом, куди 24 лютого 2022 року передислокували техніку та особовий склад. Новий полігон розташований поряд з полігоном «Погоново» і, судячи із супутникових знімків, був побудований після 25 січня 2023 року. Також збудовано наметовий табір для мобиків у Курській області в районі полігону «Постоялиє двори».

  Росія перебільшує міць своїх наступів, так вважають в Інституті вивчення війни. На думку експертів, російські ІПСО про нібито «мощь» ЗС рфії націлені в першу чергу на деморалізацію українців та спробу зупинити надання Заходом військової допомоги Україні. Перебільшення дрібних перемог дозволило кремлю пояснити пересічним росіянам причини таких повільних темпів наступу.

  Росіяни не знають, звідки ЗСУ завдадуть удару, тому зміцнюють одразу два напрямки, заявили в британській розвідці. Рашисти посилюють оборону на Запорізькому та Луганському напрямках – укріплення зводяться біля Тарасівки, Василівки та Оріхова.

  Британські розвідники вважають, що український прорив оборони рашистів на Запорізькому напрямку серйозно підірве життєздатність російського “сухопутного мосту”, який зараз сполучає Ростовську область та Кримський півострів. Крім того, у Міноборони Британії переконані, що успіх на Луганському напрямку ще більше підірве ідею так званого “визволення” Донбасу.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни: 355 доба