Часопис війни: 291 доба

   Триває 291 доба війни. У Сумській та Харківській областях рашисти продовжують обстріл прикордонних населених пунктів з території росії. Є припущення, що незабаром ці обстріли можуть припинитися. Це пов’язано з тим, що США переглянули свою вимогу до ЗСУ не завдавати ударів по території рфії. Сьогодні США від ЗСУ вимагають лише дотримання принципів ведення війни та умов Женевських конвенцій.

 

В районі Сватово рашисти на минулому тижні взяли під контроль н.п.Новоселівське. Але від подальших наступальних дій вони утримались.

 

В районі Кремінної рашисти серйозно намагаються посунути лінію фронту на захід, щоб убезпечити Кремінну. Але підрозділи ЗСУ тримають оборону.

 

На Сіверському напрямку рашисти не припиняють спроб прорватись до Білогорівки (північної) та Білогорівки (південної). Але попри невеликі успіхи рашистів обидва населених пункти залишаються під контролем ЗСУ.

 

На Бахмутському напрямку тривають дуже запеклі бої. Рашисти продовжують безперервно атакувати. Тривають бої за Яковлівку Бахмутське, Бахмут, Курдюмівку, Дружба. Можна стверджувати, що захоплення Бахмута – сьогодні найголовніша мета рашистів. Його захоплення дасть путіну мав хоча б щось, чим би міг похизуватися перед населенням рфії.

 

На Авдіївському напрямку рашисти намагаються наступати на Невельське. Біля Мар’їнки російські окупанти здійснюють спроби просунутися до н.п.Перемога, щоб створити загрозу оточення Мар’їнки. Підрзділи ЗСУ тримають оборону.

 

На Вугледарському напрямку вже 4 добу рашити  гонять в атаку мобіків. Атаки успіхів не мають. Противник поніс значні втрати. 

 

  На інших ділянках фронту рашисти продовжують обстріли позицій ЗСУ, інфраструктури населених пунктів та помешкань мирних громадян вздовж лінії фронту.

 

Головні події на дипломатичному фронті

 

  Генсек НАТО, попри побоювання того, що країни Альянсу можуть бути втягнуті у війну, все ж таки заявив, що “Україна має перемогти!” 

 

  Єнс Столтенберг сказав: “Надзвичайно небезпечно недооцінювати те, з чим ми сьогодні маємо справу – чи зможе Свобода протистояти путлерівському авторитарному режиму. На Заході зросли ціна на продукти та енергоресурси – це неприємно, але це ціна нашої європейської Свободи. Але якщо путлерівці досягнуть перемоги в Україні – ми змушені будемо платити в рази більше”.

 

  У Раді Безпеки ООН рашист Небензя заявив, що без західної допомоги “страждання українців вже б давно скінчились”. На його черговий пропагандистський вихлоп відповіла Постійна представниця Великобританії а РадБезі ООН Барбара Вудворд, яка досить чітко і однозначно сформулювала те, що з себе представляє росія зараз.

 

  “Незважабчі на всі заклики до припинення вогню і заклики до миру, діалогу та дипломатії, російський президент, минулої середи, чітко і особливо ясно підкреслив, що вторгнення в Україну буде продовжуватись і воно буде довготривалим.

  Путін також підтвердив неоімперіалістичний характер цієї війни, заявивши, що він піде далі Петра-1 і зробить Азовське море – внутрішнім морем рфії.

  Зважаючи на постійні наполегливі спроби росії захопити територію України, в порушення Статуту ООН, вчиняти геноцид по відношенню місцевого населення на захоплених територіях, в України не залишається іншого вибору, як реалізувати своє право на самооборону”. 

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова