Битва за Вознесенськ врятувала Одесу (КАРТИ, ФОТО)

  Стали відомі подробиці дводенної битви за Вознесенськ. Українська армія, тероборона та прості люди стали на захист 35-тисячного міста та зупинили просування ворога вглиб України.


  Вознесенськ знаходиться за кілька десятків кілометрів від чорноморського узбережжя, неподалік від Миколаєва. Якби російські війська взяли Вознесенськ, це дало змогу розірвати сполучення Одеси з центральними районами України. Захоплення Одеси, у свою чергу, дало росіянам контроль над усім півднем України і тим самим повністю відрізавши Україні вихід до Чорного моря, пише Wall Street Journal.

 

  У дводенній битві за Вознесенськ 02-03 березня 2022 року, судячи з решток російської військової техніки, українські сили знищили більшу частину російської батальйонно-тактичної групи рашистів. Росіяни залишили на полі бою 30 із 43 танків, вантажівки, броньований транспорт для перевезення особового складу, багатоствольні реактивні установки та збитий ППО ЗСУ вертоліт Мі-24. За попередніми оцінками під Вознесенськом загинуло близько 100 російських солдат та 12 українців, деякі російські солдати потрапили в полон.

 

Перебіг бою під Вознесенськом


  Ще до початку російського наступу береги річки Мертвовод, що знаходиться біля Вознесенська, були перекопані, тому броньований транспорт не міг вільно перетнути річку. Місцеві жителі блокували більшість вулиць, щоб заманити російську колону туди, де артилерія могла її легко знищити. Також українські сапери підірвали два мости.


  Російський наступ розпочався із сильних обстрілів центральної частини Вознесенська, зруйнувавши міський басейн і пошкодивши багатоповерхівки. Паралельно з цим у лісі на околиці міста з вертольотів висадилися російські десантники, а з іншого боку до Вознесенська підійшла колона броньованого транспорту.

 

 Відповідно до захоплених документів, на місто вела наступ 126-та бригада морської піхотної, яка базується в Перевальному на Кримському півострові. Вона складалася із 400 російських військових. Спочатку чисельність бригади була більшою, але під час маршу вона зазнала сильних обстрілів і мала втрати.


  Російські солдати,  потрапивши під сильний обстріл з боку підрозділів ЗСУ, почали ховалися в полях та сільських будинках. Українські солдати та бійці тероборони наблизилися до російських позицій і відкрили вогонь із протитанкових комплексів Javelin. Коли російська техніка почала вибухати, рашисти її кинули і почали тікати.

 

  Після того, як російські війська  03 березня відступили, вони почали обстріл району Ракове.  Коли 04 березня люди повернулися  в Ракове, вони виявили, що їхні будинки розграбовані рашистами.

 

  Після бою близько 15 російських танків і транспортних засобів, що залишилися у Вознесенську, виявилися неушкодженими або мали незначні пошкодження, які можна швидко відремонтувати. Російські військові також залишили і боєприпаси. Трофеями опікується 80-та бригада ЗСУ.


  Після битви за Вознесенськ у місті відновилося подання електрики, більше немає перебоїв з інтернетом, газом та водою. У банкоматах є гроші, у супермаркетах — їжа. Тепер фронт уже далеко від Вознесенська, і місто потихеньку звикає до мирного життя.

 

 

Переклад  – НОВА: новини ветеранів АТО/ООС