«Будинок мрії»: волонтери Рівного власноруч облаштовують простір для ветеранів

«Будинок мрії»: волонтери Рівного власноруч облаштовують простір для ветеранів

Ще трохи часу і занедбана колишня військова конюшня у Рівному перетвориться на місце, де учасники бойових дій, члени їхніх сімей та рідні загиблих можуть знайти підтримку та дієву допомогу

Але перш, ніж це стало можливим, рівненським волонтерам довелося пройти досить довгий шлях. І не завжди дорога до «Будинку мрії» (так називають проєкт його автори) була легкою.

Своєрідним «чарівним стусаном», який і поставив активну ветеранську-волонтерську спільного Рівного перед необхідністю якнайшвидше почати роботи зі створення Будинку ветеранів, стали дії керівництва області. Справа в тому, що спілка ветеранів Рівненської області протягом п’яти років розташовувалася у приміщенні облради. Цього року добіг кінця термін дії договору оренди, пролонговувати його представники влади не стали. Тож люди опинилися просто на вулиці.

 

«Будинок мрії»: волонтери Рівного власноруч облаштовують простір для ветеранів
Вікторія Шинкаренко

– Ідею створення ветеранського простору я виношувала давно, – говорить ініціатор проєкту «Будинок ветеранів», відома рівненська волонтерка Вікторія Шинкаренко, – справа в тому, що я мала змогу вивчати американський досвід реабілітації ветеранів, тому з впевненістю можу стверджувати, що прийти та повернутися з війни – це принципово різні речі. Дуже важливо, щоб ветерани, їхні рідні, члени сімей загиблих Героїв мали місце, де можуть поспілкуватися, розраховувати на підтримку, поділитися проблемами. Щоб отримати в користування це, нехай і занедбане приміщення, у будівлі, якій вже більше 140 років, мені довелося обійти чимало кабінетів та кожного разу говорити про те, настільки важливою є реабілітація наших воїнів, що необхідно, щоб  вони мали змогу звернутися до «своїх», бути почутими, просто поспілкуватися і зрозуміти, що вони зі своїми невдачами не лишилися сам на сам.

Лише у 2018 році міський голова Рівного «почув» волонтерів. Таким чином активісти отримати приміщення колишнього ЖЕКу по вулиці Гур’єва, 2, де багато років тому розміщувалася військова конюшня. Варто сказати, що ця кімнати довгий час були у занедбаному стані.

 

«Будинок мрії»: волонтери Рівного власноруч облаштовують простір для ветеранів

За словами Вікторії Шинкаренко, відразу було розуміння, що косметичним ремонтом тут не обійдеться, адже стан майбутнього Будинку ветеранів був просто жахливим.

 – Ми вивезли 8 КАМАЗів сміття, довелося повністю замінювати внутрішні комунікації, знімати стару підлогу, руйнувати недоруйновані часом простінки, підключати світло. Наразі професійні будівельники працюють над внутрішніми роботами. Уявіть тільки, які це витрати! Створити простір для ветеранів лише коштами волонтерів було б просто неможливим. На щастя, є у нашому місті людина, яка без вагань погодилася стати спонсором проекту – це голова ГО “Рівне Разом” Віктор Шакирзян. Він взяв на себе виконання та фінансування капітального ремонту у «Будинку мрії», за що йому величезна подяка. Найближчим часом ми плануємо створити комунальний заклад, щоб депутати заклали витрати на утримання простору в бюджет, а люди, які там працюватимуть, отримували зарплатню, – говорить волонтер.

 

«Будинок мрії»: волонтери Рівного власноруч облаштовують простір для ветеранів
Вікторія Шинкаренко та Віктор Шакирзян

Після відкриття, яке заплановано вже цієї осені, послуги у Будинку ветеранів надаватимуть 3 соціальні працівники, психолог та керівник центру. Також планується залучити до договірних засадах юристів.

Один з тих, хто чекає відкриття простору з особливою радістю – ветеран війни на сході, учасник збірної України в «Іграх нескорених», рівнянин Іван Лепеха.

 – На мою думку, створення такого центру в Рівному – це краще, що може зробити суспільство для ветеранів. Багато хто повертається з війни з так званою «бомбою сповільненої дії», і невідомо, коли вона вибухне. Часто люди губляться серед великої кількості кабінетів, і, навіть шукаючи допомоги, просто замикаються в собі. Наявність місця, де можна отримати психологічну підтримку, проговорити власні проблеми дуже важлива. Де, не соромлячись, можна бути впевненим, що тебе зрозуміють, адже ти йдеш до «своїх», де з тобою працюватимуть як з рівним – це те, що допоможе вивести людину з «тунелю», в якому вона перебуває після бойових дій, – коментує створення «Будинку мрії» Іван Лепеха.

 

«Будинок мрії»: волонтери Рівного власноруч облаштовують простір для ветеранів
Іван Лепеха

До слова, у Рівненській області не тільки волонтерська, але і освітня спільнота відповідально ставиться до питання психологічної підтримки ветеранів. Так, віднедавна Рівненський державний гуманітарний університет  запрошує на пільгових умовах військовослужбовців, добровольців, фахівців військової справи, учасників бойових дій та членів їхніх сімей на навчання за спеціальностями «психологія» та «практична психологія».

 

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС

Поділитися: