«Братерська цитадель» для ветеранів – харківський бізнесмен-атовець займається реабілітацією бійців не тільки у тилу – але й на фронті! (ВІДЕО)

Реабілітаційний центр “Братерська цитадель” – абсолютно унікальний комплекс, який рятує ветеранів уже більше двох років. Там, де держава не здатна допомогти, її місце займають волонтери і небайдужі громадяни – саме так сталося і у випадку з реабілітацією наших ветеранів.

Ми поговорили з Данилом Положухном, очільником центру. Він пояснює – держава системно не може впоратися з покладеними на неї задачами.

 

«За 6 років війни держава так і не змогла вибудувати нормальну систему допомоги ветеранам – ані психологічної, ані фізичної. Таку систему, яка відповідала б потребам самих ветеранів. І саме тому, як і усюди в світі, все тримається на волонтерах».

Данило сам пройшов через війну: у 2014 він виїхав з Луганську і відправився на фронт добровольцем у складі «Азову». Саме в цьому підрозділі Данило взяв участь у боях за Широкіно, Комінтерново та Водяне.

У 2016 році, повернувшись з передової, він вирішив зайнятися бізнесом. Уже у мирному Харкові доля звела Данила з Юрієм Тригубом – реабілітологом з 25-річним стажем. Він поділився з Данилом своєю мрією і хлопець зацікавився.

 

«Наприкінці 2018-ого з’явилася ідея відкрити центру реабілітації, який би допомагав атовцям лікувати їх спину, суглоби і відновлювати їх після довгих років на передовій. А потім ми подумали зайнятися ще й психологічною реабілітацією, а також зробити соціальну тренувальну залу для ветеранів та їх сімей» – говорить Данило.

У процесі в «Братерській цитаделі» з’явилася йога, кварцування та інші процедури. Данило зазначає, що у них є обладнання, яке важко знайти не тільки в Харкові, але й в усій Україні: зокрема,  прилад електроакупунктурної дії, який допомагає знеболити стани збудження периферійної нервової системи, та унікальний прилад пресотерапії (пневмопресінговогу масажу).

 

Саме тому до них звертаються найрізноманітніші люди. Нещодавно на лікування прибула пацієнтка з грижею аж з Італії. За три дні лікування людини, яка не могла ходити і була вже майже нерухома, жінка впевнено встала на ноги.

 

А робота кипить!? Лікуємо пацієнта з артритом колін і міжпозвонковою грижею. Йдемо на одужання, на відео його друге тренування☺️

Опубликовано Реабілітаційний Центр «Братерська Цитадель» Пятница, 20 сентября 2019 г.

 

 

На думку Данила, найголовніше в центрі – це сімейна обстановка, завдяки якій ті, хто пройшли реабілітацію нерідко повертаються у колектив, аби допомагати іншим. Для тих же, хто наразі не може приїхати до центру, у «Братерської цитаделі» є спеціальна пропозиція.

 

Так, нещодавно, 170 бійців та офіцерів-морпіхів пройшли курс реабілітації спини та суглобів прямо в своєму місці дислокації – в зоні ООС. Тож «Братерська цитадель» готова допомагати нашим солдатам не тільки у тилу, але й на фронті.

Звернутися по допомогу до «Братерської цитаделі» ви можете написавши їм на сторінку проекту:

 

Доброго часу доби!) Раді вітати Вас на нашій сторінці.
Реабілітаційний центр “Братерська цитадель” – це комплекс…

Опубликовано Реабілітаційний Центр «Братерська Цитадель» Четверг, 23 мая 2019 г.