Більше 400 учасників бойових дій АТО/ООС зможуть пройти курс санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації.

Санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація — дієві форми соціального захисту ветеранів війни, зокрема учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни — учасників АТО/ООС. Про це пише АрміяInform.

З державного бюджету на вказані цілі у поточному році в Одеській області виділено 2.796.694 грн за напрямом психологічна реабілітація та 2.225.620 грн за напрямом санаторно-курортне лікування.

Таким чином, 174 мешканці Одеської області — учасники бойових дій АТО/ООС та особи з інвалідністю внаслідок війни мають можливість пройти курс санаторно-курортного лікування, 243 особи — курс психологічної реабілітації.

Через карантинні обмеження відсоток використання цих коштів не високий, тому тим, хто ще не встиг оздоровитися, варто звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання з відповідними заявами.

До слова, послуги з психологічної реабілітації для ветеранів надають абсолютно безоплатно. Крім того, органи соціального захисту населення відшкодовують захисникам вартість проїзду до реабілітаційних установ і назад. Підставою для цього є заява, оригінали проїзних документів, заповнений суб’єктом надання послуг відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію, а також документ, що підтверджує особу.

Нагадаємо, що для отримання послуг з психологічної реабілітації ветеран самостійно обирає суб’єкт надання послуг з оприлюдненого районними органами соціального захисту населення переліку суб’єктів надання таких послуг. У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів (зі щоденним обсягом послуг не менше ніж 2 години роботи надавача послуг (психолога), крім вихідних і святкових днів).

Щодо послуг з санаторно-курортного лікування, то для їхнього отримання учаснику АТО/ООС потрібно стати на облік у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) та подати документи за переліком. Після цього працівники органів соціального захисту населення повинні надати консультацію, ознайомити з відповідним переліком санаторно-курортних закладів, які здійснюють лікування, і потім видати санаторно-курортну путівку.

Періодичність і тривалість курсу санаторно-курортного лікування для учасників бойових дій — один раз на рік строком на 18–21 день, для осіб з інвалідністю внаслідок війни — позачергово щороку строком на 18–21 день.

Для одержання консультації ветеран може звернутися до відділу в Одеській області Міністерства у справах ветеранів України: м. Одеса, проспект Шевченка, 4 (будівля Одеської обласної державної адміністрації) каб. 604, телефон: (048) 776-00-11.