“Білоруський військовий округ” Російської Федерації становить безпосередню загрозу для її найближчих сусідів, – розвідслужба Естонії

  Служба зовнішньої розвідки Естонії оприлюднила річний звіт про зовнішні загрози. Основними загрозами для своєї країни вони вважають пандемія коронавірусу, Китай, Росію та Білорусь. Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на “Радыё Свабода”.

 

  За даними естонської розвідки, внаслідок політичної кризи 2020 року Білорусь стала військовим округом Росії, і тепер цей “Білоруський військовий округ”. У Службі зазначають, що уряд “президента” Лукашенка, який захопив владу в Білорусі, щодня стає дедалі більше залежним від підтримки Росії, зокрема у військовій сфері.

 

  “З огляду на географічне положення і територіальне покриття, Білорусь є необхідною буферною зоною для Росії і забезпечує її завдання на західному стратегічному напрямку. Під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і без вагань розмістити там свої війська, заблокувавши доступ НАТО до Сувалкського коридору, який забезпечує рух у повітряному просторі сусідніх країн і встановлення наземного зв’язку з Калінінградською областю Росії”, – йдеться в повідомленні.

 

  Естонська розвідка вважає, що удар російських військ по Україні і країнах Балтії через територію Білорусі із потенційної загрози перетворився на реальну. Російсько-білоруські військові навчання “Захід”, заплановані на кінець літа цього року, можуть бути використані як прикриття підготовки і початку агресії.

 

  Аналізуючи внутрішньополітичну ситуацію в Білорусі зазнаяається, що “коли Росія побачить, що протестувальники близькі до перемоги, то не можна відкидати прямого військового втручання, тому що Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії в стратегічному плані. Поки ми не бачимо, щоб Росія якось рекламувала свою діяльність. Сьогодні народ Республіки Білорусь аж ніяк не проти Росії, і мета Кремля, звичайно, зберегти ці симпатії. Однак чим довше Кремль буде підтримувати перебування Лукашенка при владі, тим більше у народу буде з’являтися розуміння, що за ним стоїть Росія”, – сказав Мік Маран, глава управління зовнішньої розвідки Естонії.

 

  Тому удар військ РФ по Україні і країнах Балтії через територію Білорусі стає потенційно реальним, підсумовує Служба зовнішньої розвідки Естонії.

 

Нагадуємо: