Білорус отримав довічне за бомбардування зі штурмовика французьких військових

Громадянина Білорусі Юрія Сушкіна було засуджено судом у Парижі до довічного ув’язнення за вбивство дев’яти французьких миротворців. Під час громадянської війни в у  Кот-д’Івуарі Сушкін завдав ракетно-бомбового удару по франкському контингенту  керуючи штурмовиком Су-25 урядових сил. 



Атака була здійснена у листопаді 2004 року у  місті Буаке. Під удар потрапили французькі миротворці та представники іноземних місій. Усього загинуло 10 осіб – дев’ять французьких військових і американський співробітник гуманітарної місії, ще 38 осіб отримали поранення. 



Про це повідомляє Радіо Свобода. 



Окрім Юрія Сушкіна, вирок також отримали ще два офіцери івуарійських Військово-повітряних сил. Судовий розгляд тривав три тижні.  

 

Через кілька годин після атаки на місто Буаке,  французькі ВПС, за наказом президента Жака Ширака, здійснили наліт на аеропорт столиці Кот-д’Івуару Ямусукро і знищили всю військову авіацію країни. У неї входили і два куплених у білоруської армії штурмовика, якими управляли змішані екіпажі з івуарійський офіцерів та російськомовних найманців.



Слідству так і не вдалося дізнатися ім’я другого російськомовного пілота, з’ясувати, хто наказав завдати удару по базі і чому французькі військові відпустили без висунення звинувачень групу з вісьмох білорусів, зокрема Сушкіна, яких затримали через кілька днів після інциденту. Де він перебуває зараз – слідству і суду в Парижі виявилося невідомо.

 

За версією французької сторони, авіаудар був спровокований націоналістичним оточенням президента Кот-д’Івуару Лорана Гбагбо, щоб змусити французів залишити свою колишню колонію. Під час конфлікту влада республіки звинувачувала Париж у військовому вторгненні і вимагала виведення миротворців. Сам політик, який став першим в історії главою держави, який постав перед Міжнародним кримінальним судом за злочини проти людства, провину уряду за інцидент заперечує. У свідченнях слідству він заявив, що удар був спровокований Парижем, щоб усунути його від влади.

 

Нагадуємо: