BBC публікує відео інциденту між кораблями Британії та Росії у Чорному морі

Кореспондент британського відділу BBC Х’ю Едвардс перебував на борту есмінця Королівського ВМФ HMS Defender під час інциденту у Чорному морі. У відеоматеріалі британського журналіста видно, що патрульні кораблі РФ дійсно підходили на небезпечне зближення з британським есмінцем, а бомбардувальники Су-24М робили прохід над кораблем. Однак, на опублікованому відео, не зафіксовано скидання бомб російськими літаками, а звуки, що схожі на постріли, чутно на значній відстані від корабля. 

 

“Понад 20 російських літаків і два кораблі берегової охорони стежили за британським військовим кораблем HMS Defender, у той час, коли росіяни  стверджували, що вони відкрили попереджувальні постріли та скинули бомби на шляху британського корабля, звинувачуючи його в порушенні територіальних вод Росії. Британці заперечують цю версію”, – йдеться в сюжеті британського журналіста. 

 

Крім того, Х’ю Едвардс дійсно підтверджує постріли, які було чутно з борту HMS Defender, однак, за його словами, вони були на значній відстані від корабля. 

 

“Під час інциденту екіпаж HMS Defender був в стані підвищеної готовності, на постах, в якийсь момент вони наділи захисні маски на випадок перестрілки, але вони не думали, що перестрілка насправді станеться – і її не було. Але російські літаки були кораблем явно зацікавлені, вони попереджали його, щоб він не заходив в територіальні води Криму, заявляючи, що це російські води”, – додає журналіст.

 

Нагадуємо: