Байден програв Путніу битву проти “Північного потоку – 2”

  США програли битву проти “Північного потоку – 2”, – пише Süddeutsche Zeitung. Команда президента США Джо Байдена дала чітко зрозуміти, що опір будівництву “Північного потоку-2” виносить на другий план заради покращення відносини з ЄС, і особливо з Німеччиною, які залишаються дуже напруженими після президенства Трампа, пише “УНІАН” з посиланням на видання Süddeutsche Zeitung.

 

  Запроваджені США санкції мають, скоріше «косметичний характер». Прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі минулого четверга запитали, чому Вашингтон нічого не зробив, щоб зупинити добудову “Північного потоку – 2”. На це вона відповіла: “Як нинішній уряд може зупинити проект в іншій країні, який завершений на 95% ще до того, як Байден став президентом?”

 

  Але найбільшим переможцем в цьому «газовому конфлікті» став президент РФ Володимир Путін. Він неодноразово давав зрозуміти, що “нафтова діжка” зробить все що завгодно, щоб тільки добудувати “Північний потік-2”. Відмову американців від жорстких санкцій проти добудови газогону розхвалюють на сторінках всіх російських ЗМІ. Подію подають, як тріумф Путіна, який завдав гіркої поразки США, а особливо Україні.

 

  “Путін переміг! Він всіх налякав…”, – стверджує російський політолог Кирило Рогов. Стягуючи війська до кордонів України, він довів, що може почати нову велику війну в будь-який момент. Зрештою, Захід вирішив здатися і примиритися з Росією, – сказав Рогов в інтерв’ю для “Ехо Москви”. Це була тактична перемога для Путіна. Але в довгостроковій перспективі він може програти, тому що США і Захід продовжать консолідацію військово-політичної стратегії проти Росії.

 

  Російські ЗМІ відзначають, що Україна довгий час була найважливішою транзитною країною для поставок російського газу в Європу, а після того, як Росія запустить ГТС для перекачування газу безпосередньо в Німеччину через Балтійське море, охоплена кризою Україна втратить мільярди доларів від транзиту газу.

 

  Ліберальна опозиція в Росії розчарована. Вона критикує ЄС за те , що Європа фінансово підтримує існування режиму Путіна, купуючи російські газ і нафту.

 

Нагадуємо: