Апеляційний суд відмовив у зміні запобіжного заходу для фронтовика-кіборга з яким судиться “партія Шарія”

 12 листопада 2020 року в Полтаві пікетували будівлю Апеляційного суду, де розглядалася справа учасника бойових дій, голови Ветеранської служби Добровольчого українського корпусу (ДУК) кременчужанина Олександра Оловаренка.

 

 Під стінами приміщення, в якому відбувається судове засідання, зібралися представники осередків політичних партій та громадських організацій Полтавщини. Зокрема, Національного корпусу, ВО «Свобода», Спілки ветеранів України, Правого сектору тощо. Мітингувальники висловили підтримку своєму побратиму, якому 21 жовтня 2020 року Автозаводський районний суд Кременчука обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Позивалися проти ветерана, який 2015 року добровільно пішов на війну, вже перебуваючи на пенсії в званні майора Державної служби охорони, керівники обласного осередку політичної партії Шарія, звинувачуючи учасника АТО в хуліганстві.

 

 Олександра Оловаренка в Кременчуці знають не лише, як добровольця, але й активну людину з чітко вираженою життєвою позицією. Він обороняв Донецький аеропорт, виходив з Іловайського котла, потрапив у полон до російського спецназу. Але не зламався і доклав чимало зусиль  для визволення побратимів з полону.

 

 Конфлікт між ветераном і активістами “партії Шарія”  стався в Кременчуці 18 жовтня 2020 року. Партійні активісти встановили агітаційний намет на місці, де він, як був переконаний фронтовик, заважав руху. Ветеран зробив зауваження і почав вимагати перенести палатку в інше місце. Після чого “шарійовці” викликали поліцію та звинуватили кіборга у хуліганстві.

 

 Більш того, позивачі не змирилися з рішенням Автозаводського райсуду Кременчука, який відправив ветерана під домашній арешт, і подали апеляцію, вимагаючи для нього арешту на 60 діб. Учасники бойових дій оголосили збір коштів для підтримки побратима. За короткий час вдалося зібрати майже 40 тисяч гривень, які спрямували на оплату послуг адвоката, складання заяв, оплату поїздок до Києва в його справі.

 

 На сьогоднішньому засіданні Апеляційного суду Полтави колегія судів відмовила у клопотанні прокуратури і залишила в силі рішення Автозаводського райсуду Кременчука. Також судді визначили, що слідство в справі атовця має бути завершено до 12 грудня 2020 року.

 

Олександр Брусенський, спеціально для  “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: